Sladké lži

• Taliansko Bugie bianche (viac)

V Benátkach žije Renato (Ronnie Valento), sedemnásťročný flautista, ktorý si hľadá manželský pár ochotný ho adoptovať. Keď nájde vhodných ľudí, šikovne sa dostane do ich domovov, kde si získa ich priazeň, a potom zmizne, predstierajúc aj smrť. Túto hru opakuje niekoľkokrát až spozná posledný pár tvorený obchodníkom so starožitnosťami Marcellom (Max von Sydow) a huslistkou (Virna Lisi), ktorých chlapec oklame, že je Marcellov nevlastný syn. Avšak narazí na problémy, keď všetci predchádzajúci "rodičia", od ktorých utiekol, spoja sily a prichádzajú do Benátok s úmyslom ho odhaliť. Renato je teda nútený znovu zmiznúť. (Arsenal83)

gabin(a)

Překrásný film, na jehož opakování čekám dlouho a myslím, že se ani nedočkám. Pokusím se napsat, o čem film je, protože tu nejsou žádné informace, ale viděla jsem film v televizi strašně dávno, nejpozději v r. 1984. Stejně i u novějších filmů hodnotím vždycky spíš dojem. Takže jestli si film někdo pamatuje líp, vůbec se nebudu zlobit, když mě opraví nebo doplní. Milý a krásný kluk - nevím, jestli ho náhodou nehrál Anthony Delon, pokud ne, tak to byl prostě stejný typ - si vyhlídne dobře situovaného pána, který nemá děti a namluví mu, že je jeho nemanželský syn. Pán ho přivede domů, protože samozřejmě nějaký ten hříšek má a není si jistý. Manželka přijme mladíka do rodiny a žijí spokojeně. Po čase mladík odejde. Nic neukradne, "rodiče" nijak nevyužívá. A zase si najde jinou rodinu, kterou na čas udělá šťastnou. Právě "maminka" to všechno vypátrá, když "syn" zmizí, ale odpustí mu, protože díky němu aspoň nakrátko pozná, co je to mít dítě a být šťastná. Ale říkám, vzpomínám si jen matně a vím, že jsem brečela, což tehdy rozhodně už muselo být něco. Dneska brečím i u pohádek, ale tehdy to rozhodně nebylo z nostalgie. Byl to opravdu krásný film s uměřenými přestaviteli a příjemnou atmosférou. ()

ankkk

Nevím, zda je to skutečně pravda, ale kdysi napsal Ray Bradbury povídku, která vyšla ve slovenštině pod názvem "Vítaj a zbohom". Námět tohoto filmu je hodě podobný této povídce. ()

bedihost

Velmi dojemný snímek zakomponovaný do Benátek. Možná trochu laciný děj, ale proč ne. Pro pobavení dobré. Skvělá hudba Eniio Morricone. ()

community

Film viděn takřka před čtyřiceti lety, zajímavý příběh. Krásný kluk - ne, nebyl to Alan Delon, tomu bylo v roce 1980 už 45 let. Tak krásný kluk přijde do cizí rodiny a nepřímo naznačí, že to není náhodou. Hraje nádherně na flétnu, tu muziku bych si přála slyšet znovu a zjistit, co je to za klasika. Hlavní postavy příběhu hrají také významní herci. Přesto není tento film reprízován. A kdo hrál toho nádherného chlapce zůstává utajeno. ()