Paříž před první světovou válkou. Komisař Valentin vyšetřuje sérii případů, zahrnujících anarchistické útoky, politickou korupci a mezinárodní finanční podvody. Do města navíc přijíždí ruský princ Volkonski se záměrem podepsat Trojdohodu a Valentin začíná tušit, že všechny události spolu souvisejí… (oficiálny text distribútora)

Beky

Jednou tak náhodou zapnu HBO, které máme x let, na které skoro vůbec nemám čas bohužel, a zrovna běží film, pro mě absolutně neznámý, sednu si do křesla s křečovitým úsměvem na tváři a s jistotou neomylnosti co to zase bude za kravinu!! A hle, super film!! Výtka hned na začátek, jediná výtka...film má mnoho postav, která maji logicky francouská a ruská jména a která určitě nejdou zapamtovat natož vyslovit, proto jsem se v druhé polovině filmu začal pomalu ztrácet...proto i lehce nudit!! Jinak musim podotkount, že jde o velice zajímavý snímek, který nás zavede do prostředí, kde si nic nenechá nikdo líbit a vše je vykoupeno krví a bolestí bez soudu!! Clovis Cornillac ve filmu předvádí velice dobrý výkon!! A když dojde na akci, je vizuálně přitažlivá!!...hezkých 80%!! Jednou větou: Scéna s poutama mě velice pobavila, super!! ()

Adiemus

Režisér si neujasnil, o čem chce točit. Název je zcela zavádějící; akcí "Brigades du tigre" je ve filmu naprosté minimum. Navíc si jsou postavy typově velmi podobné (téměř všichni muži - až na roli Bolkonského) tmavovlasí fousáči - a ženy blondýny; při množství postav to nutně vede ke zmatení diváka. Co by na to řekl Hitchcock? ()

Mat21

Na prahu 20. století svět stojí před hrozbou světové války. Uvědomují si to i představitelé Anglie, Francie a Ruska, kteří přijeli do Paříže uzavřít trojdohodu, smlouvu o vojenské jednotě a pomoci. O tom, že ne všichni zúčastnění myslí dohodu ve prospěch druhých vážně, začne pochybovat vrchní komisař francouzské mobilní brigády Valentin společně se svými spolupracovníky. Dostává se mu do rukou šifrovaná kniha bankéře Casimira Cagne, která má skrývat vklady mnoha střadatelů, nenávratně přelité do ruského císařství. Klíč k rozluštění a usvědčivému důkazu mu však chybí. Ke všemu se musí potýkat s bandou ruských ničemů a vrahů tahajícími za nitky světové politiky. Zdá se, že ve všem má prsty ruská kněžna Constance, na čí straně však skutečně stojí? ● Film Brigády tygrů je bezesporu po filmové stránce velmi zdařilým dílem, to už bohužel neplatí o dějové linii. Ta je nepřehledná a po většinu času zmatená a nudná. Věřím, že se zachováním základních historických faktů by se film nechal uspořádat mnohem lépe a srozumitelněji. Zvláštní pozornost si zaslouží herečka Diane Kruger ztělesňující kněžnu Constance a popírající tezi, že všechny Němky jsou ošklivé. ║18.10.2009║ ()

tahit

Pro upřesnění je třeba napsat, že film je volnou inspirací podle rozsáhlého díla francouzské TV a seriálu LES BRIGADES DU TIGRE. Pocit z téměř dvouhodinového koukání z první poloviny filmu docela ujde, ale problém je v tom, že s přibývajícím časem to začíná být vlekoucí a je zbytečné zdůrazňovat proč, protože bych prozradil více než se má. Takže řeknu rovnou, že jsem se na tenhle film díval kvůli tomu, že mám rád francouzské filmy, ale když se nad tím dějem tak zamyslím, tak se nese v úplně jiném duchu, než jsem u francouzských filmů zvyklý a jediným kladem jsou herci, celkově budiž za dvě hvězdy. ()

maty39

Jen takové drobné poznámky k filmu. I kdyby se jednalo o první oslí brigádu, tak to ve filmu nepoznáte. Vozidla se používají jen pro přesun (no dobře, jedna bídná homička, kde se ukáže, že v davech Paříže jsou auta tak akorát pro zlost - kola jim měli dát lenochům). Navíc motorizovaná policejní brigáda přijede ke všem akcím jako poslední až po pěší policii. A pak obléhání chatrče s jedním podezřelým asi tak tisícovkou policistů je tak trochu divnej zážitek. To byla policie té doby opravdu tak neschopné a přiblblé stádo? ()

• Natáčelo se ve Francii, v lokalitách Paříž, Theuville a Vichy. (Terva)
  • Útok na dostavník banky Société générale, který byl prvním přepadením pomocí automobilu ve Francii, se ve skutečnosti stal již 21. prosince 1911, tedy o rok dříve, než jak líčí film. (Terva)
  • Raymond Poincaré (Roland Copé) byl prezidentem v letech 1913-1920 a ne v čase, ve kterém se příběh odehrává, tedy 1912. (Terva)