Luke (Terence Hill) sa túla po amerických cestách vo svojom starom džípe s prívesom, v ktorom si vozí svojho milovaného koňa Joea. Pri svojich potulkách zažíva veľa problémov nielen s policajtmi, ktorí v ňom vidia potenciálne problémy, ale aj s dvoma nesympatickými šoféri kamiónu, ktorým ustavične kríži cestu. Luke si však dokáže poradiť v každej situácii. Jedného dňa sa ujme štrnásťročného Matta (Ross Hill), ktorého otca dostal do väzenia bohatý podnikateľ Lawson (Robert Vaughn), aby sa mohol zmocniť jeho pozemku. Luke sa rozhodne pomôcť Mattovmu otcovi Mooseovi (Norman Bowler) a ďalším starousadlíkom, ktorých chce Lawson vyštvať z ich pozemkov. Navyše Luke zistí, že s Lawsonom má nevybavené účty z minulosti. Pomôže proti nepriateľovi, ktorý má dostatok pomáhačov, kamarátsky šéf motorkárskeho gangu Chickadee (Joe Krieg)? (TV JOJ)

Numerobis

Krásná pohádka...jeden z důvodů, proč film, kterému dám 5*, nemusí být nutně inteligentní. A něžné vybrnkávání melodie na elektrickou kytaru (kdo ví, o co jde, sdělte mi jméno té písně) ve mě vyvolávalo pocit, který nelze slovy popsat. Jeden by zapomněl, že venku zrovna leželo třicet centimetrů sněhu. ()

Petroff

4 hvězdičky ... ponejvíc z nostalgie ... a za "Let Me Be The One" od Nicolette Larson. Těm, co Dobrodruha považují za nejlepší film, kde hraje Terrence Hill bez Buda Spencera, musím doporučit Podivné dědictví!! Když nějakej film vidíte poprvé  životě v to léto, kdy prožijete svou první lásku, nikdy na něj nezapomenete. ()

giacobbe

Poslední docela dobrý film T.Hilla. Přeju si aby mi bylo zase 14 jako v době kdy jsem to viděl poprvé. Když má čistá duše ještě neviděla- zralý věk Hilla, který je vidět hlavně při rvačkách. Netušil jsem o nereálnosti vrhání nožem typ motýlek. A ty dvě sladby od Skynrů které se omýlají do omrzení jsem ještě neznal. Dnes můžu dát jen *** ()

otík

Slabé, velmi slabé dobrodružné putování Hilla s drzým puberťákem, který vlastně až tak tolik drzý není a vlastně ani to dobrodružství až tak dobrodružné není. V paměti ulpí maximálně scéna s kýblem vody, lampou a střelci. Jinak vlastně ani pořádná bitka a když ke konci to mohlo skončit hromadnou bitkou, bylo z toho absolutně nic. Velké zklamání. ()