Joe brzy zjistí, že má v novém bytě spolubydlící. A ne ledajaké - tisíce švábů, kteří umějí nejen mluvit, ale i tančit a zpívat. V hlavní roli americké hudební komedie Jerry O'Connell.  Joe (Jerry O'Connell) právě dostudoval a chystá se postavit na vlastní nohy. Nový život chce začít v New Yorku, kam se přestěhoval z rodné Iowy. Kromě práce si Joe musí najít i místo, kam by složil hlavu. A vzhledem k tomu, že nemá zrovna moc peněz, nemůže mít na byt příliš vysoké nároky. Když se tedy objeví nabídka volného apartmá v Brooklynu, neváhá a téměř okamžitě se do něj nastěhuje. Počáteční radostné opojení z vlastního bytu ale rychle opadne. Joe totiž brzy zjistí, že má spolubydlící. A ne ledajaké! Tisíce švábů, kteří umějí nejen mluvit, ale i tančit a zpívat, dokáží Joeovi pěkně znepříjemnit život…Americkou hudební komedii natočil režisér John Payson. (oficiálny text distribútora)

freddy

Docela ujetý film, který ale dokáže pobavit a který vyniká i jistou velmi svéráznou originalitou v podobě mluvících a zpívajících švábů. Díky velice ulítlému nápadu film velice rychle uteče, alespoň tedy než jsem si stihl na mluvící šváby zvyknout a trochu to vstřebat, tak už byla polovina filmu pryč a já si uvědomil, že to je vlastně fajnový film, který má za cíl jen a pouze pobavit a zaujmout, což se mu v mém případě dost povedlo. Hlavní hrdina mi byl od počátku dost sympatický a bylo zajímavé sledovat jeho seznamování s nezvyklými obyvateli příbytku, do kterého se tak trochu podvodem nastěhoval. Já být na jeho místě, tak nevím, jak bych zvládnul mluvící šváby, tento druh hmyzu totiž považuji za havěť, které se docela štítím, ale naštěstí jsem snad v životě neviděl více švábů, než by se dalo spočítat na prstech jedné ruky, a to navíc ani nebylo v uzavřené místnosti. Nakonec tedy tenhle film lze bezesporu hodnotit jako velice osobitý s notnou dávkou originality a humoru, který zřejmě mnoho diváků zaujme a který si jakž takž udržuje své kvality. Písně, které švábí osazenstvo zpívá jsou dost povedené a herecké výkony lidských herců jsou docela dobré. Zkrátka je to nenáročná komedie, při které se možná udělá nevolno lidem, kteří mají chronickou hrůzu z hmyzu, ale já se příjemně bavil. Jako průměrný film na víkendové odpoledne je to naprosto vyhovující, uděluji tři hvězdy. ()

Vojcl

"Jste blázen?" "Jistě, jsem umělec!" To si asi řekl i režisér při tvorbě tohoto díla.. Je to taková surrealistická muzikálová komedie, které rozhodně nechybí originalita, najde se i pár velmi povedených vtipů, ale film to neutáhne.. Povedené gagy, střídají naprosté trapárny a nechutnosti, hlavní hrdina je dost nesympatický a zhruba v půlce jakoby se tvůrcům Švábi vymkli z ruky a ze zajímavého projektu se stává oplzlá béčková "hovadina" bez hlavy a paty!!! ()

Aluska88

Totálně bláznivý mega úlet:) Spousta nehorázně zábavných momentů střídá ty poklidně vtipné, a za hudebního doprovodu, plného úžasných pěveckých i tanečních čísel švábů, děj odsýpá rychle kupředu. Stopáž, ač je krátká, byla při tomto šíleném zpracování akorát a závěr je krásně "rozkvetlý". Jerry O'Connell je parádní, stejně jako jeho krásný protějšek Megan Ward či ten vypečený párek vyholených lumpů:) Byla jsem potěšena, když jsem si v úvodních titulcích všimla jména Chris Wedge. Je vidět, že od pisklavých hlásků, nápadů a velké výdrže švábů, to byl už jen kousek ke Scratovi a jeho oříšku:) "Ahoj Joe, teď jsi spláchl celou naši kapelu na Coney Island", "Nesmííí mě dostáát!" :D ()

Aelita

Kdo je skutečný pán New Yorku? Pokud je dost smetí a zbytků jídla, jsou to švábi. Kabaretní číslo v jejích podání je třešničkou na této nenáročné, ale rozhodně nehloupé oddechovce. Skvělý film pro diváky trpící odporem k hmyzu. ___Film je celovečerní adaptace kratkometrážního počinu "MTV Networks", ale s jinými herci. Viz Joe's Apartment (Original MTV Short) – http://www.youtube.com/watch?v=wj3ra_B1PVU. Kamery se ujal Peter Deming, který později mimo jiné spolupracoval s Davidem Lynchem na filmech Lost Highway a Mulholland Drive. ()

Falko

Teraz fakt neviem, ci som sa smial na hrdinoch vo filme alebo tvorcom, ktori tento film natocili, ale pomyslel som si, ze je to natocene iba pre zabavu a uplne si viem predstavit, ze by sa mi to pred 15 rokmi pacilo omnoho viac, takze i to je dovod, preco som dal 3*. Je to jedna z najuletenejsich a z najsialenejsich komedii vsetkych cias, ktora mi az tak humorna neprisla, ale pobavila ma. _______ Jerry O'Connell - (Joe) +++ Megan Ward - (Lily Dougherty) +++ Billy West - (Ralph Roach - hlas) +++ Reginald Hudlin - (Rodney Roach - hlas) +++ Jim Turner - (Walter Shit) +++ Sandra 'Pepa' Denton - (Blank) +++ Robert Vaughn - (Senátor Dougherty) +++ Produkcia: Griffin Dunne ()

• Jedná se o první celovečerní film produkovaný společností MTV Networks. (Terva)
  • Snímek byl natočen podle stejnojmenného krátkého filmu, který společnost MTV v roce 1992 používala v komerčních přestávkách. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v americkém městě New York. (Terva)