Film parafrázuje příběh Romea a Julie na osudu dvou znepřátelených italských rodin z města Verona v New Jersey, které spolu soupeří o to, kdo dělá lepší pizzu. Jednoho dne se však Joe Prestolani setká s Ginou Montebellovou a zrodí se osudová láska... (oficiálny text distribútora)

blackrain

Srdce si nedá poručit. To se neptá. Rozhodování mezi láskou a rodinou je velmi obtížné. Nejlepší je mít obojí. Opravdu jde o variaci legendárního příběhu o Romeovi a Julii. Opět tu máme dvě rozhádané rodiny, které spojí jejich děti. Žádnou tragédii ale nečekejte. Nikdo nezemře a nikdo nikoho nezabije. Příběh je to nenáročný. Všechno skončí tak, jak je od začátku jasné. ()

Kosir

Jako scénář k prvorepublikové bláznivé taškařici by to nemuselo být špatné, avšak prznit Shakspeareho v roce 2005 je ukázka špatného vkusu. Ten bod je za (moji (její) píseň) neb zůstala roztomilá i po Roswellu. Možná to také byl pokus využít její popularity z tohoto seriálu. ()

Dudek

Tedy, tomu říkám ostrá kritika, i když je fakt, že nemám zrovna velké nároky. Milenci z pizzerie nejsou žádným romantickým velkofilmem, ale na TV film se jedná opravdu o pecku, wtz, v porovnání s českými kinofilmy se jedná přeci jen o třídu vyšší úroveň. Příběh je samozřejmě notné provařený, což je dáno už samotným zaměřením, kde se křečovitě snaží zachovat aspekty Romea a Julie, přesto rozhodně ne špatný. Dvě pizzařské rodiny se vzájemně již dlouhé generace nenávidějí, soupeří spolu a nevšímají si jedné očividné maličkosti - jedni dělají božskou omáčku, druzí zase sýry - spojení obou v jeden celek by bylo velmi prospěšné. Jediným problémem tohoto filmu je velmi slabá gradace tématu a téměř žádné emoce. Přestože je závěr jasný, budete ho dost možná s napětím očekávat a držet našim hrdinům palce. Jsem spokojen, i když se jedná jen o onen pověstný šedý průměr... ()

megajalec

Typický TV film so všetkým, čo k tomu patrí. Námet celkom fajn,, ale postupne prichádzajú prvky, ktoré definujú a rozlišujú TV film od kinofilmu a trochu kazia celkový dojem. Typický film pre pre tv doma alebo prima love na štvrtok 20:00. ()

MickeyStuma

Dvě rodinné pizzerie v jedné ulici, tudíž přirozený konkurenční boj s nejrůznějšími naschvály. Do toho chlapec z rodiny jedné, dívka z rodiny druhé, kteří v sobě našli zalíbení, což, jako obvykle, rodiče nedokáží přenést přes srdce. Televizní komedie mající co do činění s přemírou zkratkovité ztřeštěnosti, takřka na bázi sitcomu, kterého se však dotýká jen okrajově. Takovýto námět není ničím ojedinělý a nepomůže tomu ani distributorský tahák, že se jedná o něco jako parafrázi hry Williama Shakespeara o zakázané lásce ´Romeo a Julie´. Nepřátelství rodičů, a tedy i majitelů svých podniků, je atmosféricky v popředí děje, takže pokud se mělo jednat o televizní romantickou komedii, tento aspekt je spíše na škodu. Příběh se sice zdá být vyrovnaný, neboť máme možnost sledovat, kromě podnikatelské války, také počínání onoho mladého páru ale ti zase dohromady po dějové stránce nemá co říct. Oné ztřeštěnosti je však učiněno za dost a tak i zde platí, že čeho je moc, toho je až příliš. U takovéto uhrančivé rozbouřenosti může být brzy přesycen i divák, který tak pomalu začne ztrácet diváckou pozornost. Na televizní počin se však jedná o obvyklou průměrnost v rámci televizní zábavy. ()