Druhořadý spisovatel Marton (J. Abrhám) tráví své stáří v luxusním domově důchodců. Kromě vnuka (J. Nosek), který žije kdesi v Austrálii, nemá na světě nikoho. Žena ho dávno opustila, ale zapomenout na ni nemůže. Zdá se mu, že prázdný a stereotypní život mezi stejně opuštěnými lidmi neunese. Svému deníku svěřuje, že spáchá v nejbližších dnech sebevraždu. Jenže přijíždějí noví hosté – krásná paní Rouvrová (E. Balzerová) s invalidním manželem (J. Pohan). Mezi Martonem a paní Rouvrovou rychle přeskočí jiskra, sebevražda je zapomenuta. V domově se ovšem množí záhadná úmrtí. Posléze se nedá pochybovat o tom, že se jedná o vraždy. Na vrahově seznamu se nakonec ocitne i Marton… (Česká televize)

blackrain

Bohužel nebo možná bohu dík jsem odhalila vraha příliš brzy. Pak jsem jenom čekala, co předvede a nachystá pro svou další oběť. Ty důvody k vraždám mě ale vůbec nepřekvapily, když přihlédneme k místu, kde se to celé odehrává. Patrně jsem od filmu očekávala něco ve stylu Hercula Poirota. To jsem nedostala. Takové herecké obsazení se hned tak nevidí. Bylo ale nevyužito. Škoda. ()

SOLOM.

Penzionek pro bohaté důchodce začne zničehonic obcházet smrt – což by možná nebylo nic divného, když tam jsou samí staří lidé, jenže ono to vypadá, že jim někdo na onen svět pomohl…Nu celý tento film stojí hlavně na dobrých hereckých výkonech většiny zúčastněných. Samotné postavy mi už tak sympatické nebyly, ale místy to mělo i vcelku snesitelnou atmosféru. Na víc jak obyčejný průměr to však nevidím. ()

Kajislav89

Skvělý příběh a velmi dobré herecké výkony. Bohužel, se tu objevuje takové množství chyb ve výpravě a rekvizitách, které snad nepatří ani do televizní produkce. Možná si takových věcí všímám až příliš, ale... Film je situován nejspíše někam do 70.let 20.století (podle vozidel i věku postav). A pak příjdou závěrečné scény v nemocnici, která je zcela moderně vybavena a to stejné se opakovalo i v kanceláři na policii. A já se ptám: To byl pro tvůrce takový problém sehnat otřískanou okresní polikliniku? Ale za solidní mrazivý příběh a výborné herecké výkony dávám tři hvězdy. ()

Vejrrr

Zelenkovi filmy mám moc rád a Černá karta se řadí myslím mezi slušný průměr mezi českými detektivkami. Škoda, že jsem nečetl knihu, protože jistě nese na dobrém pocitu z filmu značnou část. Zbytek zajistila naše herecká špička u které mi tedy rozhodně nevadilo, že se skládala z těch "dříve narozených" jedinců. Prostředí domova důchodců stinnou stránkou filmu není a ..... kdo je vrah jsem vážně netušil :) ()

honajz

Tak jsem se těšil, a takové zklamání. Vrah byl jasný během pár minut, stejně tak, koho nespravedlivě obviní, víc hráčů zde ostatně ani nebylo. Prostředí domova nijaké, atmosféra nulová, napětí minusové. Zbytečné dialogy. Dostat to do ruky Jiří Svoboda nebo Juraj Herz, mohlo z té jalové historky něco vzniknout. Ale takhle je to celé o ničem, hloupé, zbytečné a předvídatelné, není o čem a o co hrát. :-( Jediným pozitivem je Brzobohatého generál. ()

• Film se natáčel na zámku v Myštěvsi. (skudiblik)
  • Když se díváte dalekohledem, používáte jedno ohnisko, a když je to z jednoho místa (jako tady – na balkóně), postavy se nemohou svou velikostí přizpůsobovat ději a jednou být větší a pak menší – když k tomu navíc používáte ustálené klišé – neostrou černou masku dalekohledu, aby bylo jasné, že jde o subjektivní pohled. (prezdivaka)