Topánky

• Slovensko Sexi čižmičky (viac)

Jak daleko byste zašli, abyste zachránili rodinnou firmu? Britsko-americký film podle skutečného příběhu.  Film v tradicích nejlepší britské dramatické tvorby vypráví příběh Charlieho Price. Ten se po smrti otce stává ze dne na den šéfem velkého rodinného podniku na výrobu bot v anglickém Northamptonu. Záhy se však ukáže, že finanční stabilita rodinného stříbra zdaleka není taková, jak všichni předpokládali. Naopak, bankrot firmy kvůli nedostatku zakázek se zdá být neodvratný. Mladý Charlie se ale odmítá nepřízni osudu podvolit. Hledá odbytiště, kde se dá, a ve své snaze najde nečekaného spojence ve výstřední kabaretní zpěvačce Lole. Snímek tak nepřibližuje jen osud jedné továrny na boty, ale zabývá se i takovými tématy, jako jsou z tradice plynoucí předsudky. (Česká televize)

papaJA21

Charlie zdědil fabriku na boty na pokraji krachu, jak se brzy doví. Na bláznivý nápad ho přivede náhoda. Zcela změnit kolekci bot a vydat se na modní přehlídku do Milána s botami pro transvestity. Oblíbený anglický žánr sociální komedie ve stylu jak se dostat s kaše a vydělat balík v poněkud neobvyklém podání. A po pravdě , výborně jsem se bavil. ()

CheGuevara

Do naha ustavilo nový žánr, sociální komedii aneb jak parta nezaměstnaných ke štěstí přišla, a Sexy Boots se osvědčeného schématu drží jak klíště. Troška trochu té provokace, která však může opravdu šokovat leda tak postarší anglickou lady s šálkem čaje, není žádná bůhvíjaká originalita. Takže body za sympatický casting, který to vytáhne na hřejivý a konformní průměr. ()

jiri.twist

Je to britsko-americký film, kdy Američané se snad podíleli jen finančně a naprosto převažuje vše britské. Natáčelo se v Anglii, hráli bristští herci (až na hlavního hrdinu, to je Australan), napsali a zrežírovali to Britové. Svěží komedie dle skutečné události, plná blbůstek s mocnějším závěrem v Miláně. Osobně mi tam "Lola" moc neseděla, ale zřejmě to byl záměr, vybrat na tuto roli takového kulturistu, spíše bych uvítal v této roli vyzáblejší vykrouceninku ... 7777 ()

Tina.T

Když to běželo na HBO, zkoukla jsem to, ohodnotila jako mírně průměrnou, ale neškodlivou komedii, s nadprůměrným Chiwetelem Ejiofor (sakra, jak se to skloňuje?) a vypustila z hlavy. Dnes, asi po roce, jsem to náhodně chytila asi v půlce na nějakém slovenském kanále - počkala jsem si na velké finále v závěru, dodatečně ocenila český dabing (slováci prominou, ale vo slovenčině bych ubrala minimálně jednu hvězdičku) a překvapivě dostala chuť to vidět celé. Znovu. A v originále nejlépe. Přirovnala bych to celé k jemnému vtipu, u kterého se nerozřehtáte nahlas na celé kolo, spíš to bude je jemný úsměv na tváři. Ale ten vám tam vydrží celý den a budete v pohodě. Jako hrdinové filmu, zvláště ten sexy s tím strašným jménem. ()

Malarkey

Zdejší hodnocení filmu vysloveně naznačuje, kam kvality tohoto filmu spějí. Ono také posuďte sami. Kdo by se chtěl koukat na kluka, kterému spadne do klína fabrika na boty a tu mu pomůže zachránit jeden černej transvestita, kterého tu mimochodem hraje hodně luxusně Chiwetel Ejiofor. Angláni občas mají dar na absurdnost v příbězích a jeden takový je i tady. Pokud ale přeci jen filmu dáte šanci, tak podle mě dopadnete stejně jako Nick Frost, kvůli kterému jsem na tenhle film vůbec koukal. Pokud chcete vědět jak, tak se klidně podívejte. Ztráta času to podle mě nebude a ještě tu zažijete jeden zaručený příběh podle pravdy. ()

• Film je inspirován skutečným příběhem továrny v Northamptonshire, která vyráběla tradiční anglickou pánskou obuv a přešla do výroby kozaček pro transvestity, aby zachránila upadající rodinný podnik a udržela pracovní místa pro místní komunitu. (HappySmile)