Dobrá čtvrť

všetky plagáty
TV spot
Česko, (2005–2008), 19 h 44 min (Minutáž: 53–56 min)

Réžia:

Karel Smyczek

Anna Kulovaná, Martha Issová, Jana Preissová, Vilma Cibulková, Jiřina Jirásková, Jiří Schmitzer, Milan Šteindler, Tomáš Hanák, Veronika Gajerová, Zdeněk Žák (viac)

Poslední srpnové ráno je plné slunce. Pro osmnáctiletou Zuzanu ale nemůže být smutnější. Spolu s rodiči a malými brášky se právě dnes stěhuje z honosné vily, kde prožila celé své dětství. Opouští nejlepší kamarády Káťu a Honzu, ještě naposledy si prohlíží zahradní altánek, aby si uchovala v paměti svůj holčičí ráj a pak už odjíždí z dobré vilové čtvrti rovnou na sídliště, do stísněného panelového bytu. Těsně před odjezdem se ve dveřích svého bývalého domova míjí s novým majitelem vily a jeho synem Michalem, které Zuzana pochopitelně vnímá jako nepřátele. Netuší, že s tímhle protivným klukem se znovu setkají už druhý den. Ve stejném gymnáziu, ve stejné maturitní třídě mají společně strávit celý školní rok. Že to bude docela peklo, je jasné od okamžiku, kdy Michal předstoupí před své spolužáky. Na prvním mejdanu k oslavě Katčiných narozenin dostává pokušitel svou první příležitost. (Česká televize)

TV spot

Azrail

Velký nadprůměr českých seriálů. Realisticky natočený seriál, který je postaven především na psychologii postav, hereckých výkonech a na již zmíněné kruté realističnosti. Autoři se nebojí popsat syrové momenty života, které mohou potkat každého z nás. Za mě rozhodně obrovský nadprůměr, který vyčnívá nad dnešními českými seriály i po deseti letech od svého natočení. ()

Dolby

Pratele, po dlouhy dobe hodnotim serial.... a pozor! Nadprumerne..... stydim se, usedal jsem k nemu utrpne kvuli sve drahe polovicce jako k dalsimu bazenu..... coz ovsem nepochopim, videl jsem serialovou udalost.... nebudu to tu popisovat, citim se trapne, jen se sklanim pred Karlem a libam ruku Lucii! ()

brectule

Dle mého názoru je to velmi povedený seriál. Je pochopitelné, že se autoři snažili utvořit velmi pestrý a zajímavý scénář - pokuď mohu mluvit za sebe, myslím,že má,lo, které osudy jsou natolik pestré, Proto chápu, že do jednoho osudu "namačkali" jich několik. Osobně mě velmi mile potěšil Tomáš Hanák. Ještě máme před sebou polední díl,ale prozatím je pro mě nejvíce emocemi nabitou scénou chvíle,kdy "sdělaná" Kateřina přijde domu a táta jí ukáže fotografie její nemocné matky. ()

kosoj

Seriál jsem v době vzniku nezaznamenal, dohledával jsem tvorbu od Karla Smyczek (oblíbenec, který uměl filmy i seriály), a ... voila. Kvalita je horší než u Místa nahoře, to jsem ohodnotil 3*, což byl kompromis, protože 4* byly moc, ale tady je naopak 3* moc a 2* málo.  Mno, trávit čas lze lépe. Pro fans pana Smyczeka ok, ostatním doporučuji vyhout se velkým obloukem ()

VeeDee

V tom balastu českých "Ordinací" je toto vskutku skvostný kousek! První série mě pomalu dostávala a na konci druhé série mi bylo hodně líto, že je konec. Ale tak už to u dobrých kousků bývá... jednou musí skončit, abychom je ocenili. Musím dát extra hvězdu za titulní píseň, která celý seriál správně doladila! ()

• Roli primáře na plastické chirurgii ve druhé sadě pokračování seriálu ČT Dobrá čtvrť ztvárnil Jiří Bartoška proto, že to režisérovi Karlu Smyczkovi slíbil ve tři ráno na mejdanu. Jak prohlásil pan režisér, po tolika drincích, co spolu vypili, Bartošku dlouho přemlouvat nemusel. (hippyman)
  • Natáčanie seriálu začalo v novembri 2003 a skončilo v júni 2004, pričom prebiehalo napríklad na Gymnáziu Jana Keplera na ulici Parléřova 2, Praha 6. (Jello Biafra)