Startování za tepla

(TV film)
Komédia / Krátkometrážny
Česko, 1999, 19 min

Někdejší příslušníci Veřejné bezpečnosti bývali vděčným terčem mnoha anekdot. V jedné z nich uvidíme Igora Bareše, známého spíše z vážných rolí a Václava Svobodu, který na sebe upozornil už v prvních komediích o Básnících. V roce 1999 se setkali v anekdotě o policajtovi, jeho rázné manželce a motocyklu značky Pionýr, který měl svou hlavu. (oficiálny text distribútora)

blackrain

Ten policajt byl vážně neodbytný hajzlík. Jak si to užíval, když za něco chytil malíře a jak si vždycky myslel, že ho doběhnul. Já jsem tušila, že s tou slivkou, nebo co v té láhvi bylo, to nebude jen tak. No, na každého jednou dojde. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Docela příjemná bakalářská povídka. ()

Radek99

Na film by to sice nedalo, ale takhle je to docela slušný až nadprůměrný bakalářský příběh. I po opakovaném zhlédnutí tahle televizní anekdota příjemně baví, což je při sledování novodobých bakalářských příběhů spíše výjimka. A Václav Svoboda jako příslušník Veřejné bezpečnosti je typově přesný... Fuj, ještě že už je tahle doba pryč! ()