Herbie je auto. Ale nie len také obyčajné auto. Je to auto s vlastnou hlavou, pravou dušou závodníka, ktorá je zrodená víťaziť vždy a všade. Tento Volkswagen „Chrobák“ sa jednoducho nedá len tak ľahko odbiť. Nepodceňujte ho, pretože sa vám to nemusí vyplatiť... (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Prodá konečně mladý závodní americký jezdec své věrné vozítko ,,Herbie" ? Tím by se ale dostal do pořádného maléru! Pomůže mu opět roztomilý brouček ,,Herbie" ke štěstí? Hodně otázek, skoro žádná odpověď, více se dozvíte pokud uvidíte tento film. Jedná se o velice rozvernou téměř fraškovskou komedie z Disneyovských studií. S velmi osobitým půvabem zpracovává tehdy ještě mladistvou image ,,brouků"- a také nemalou měrou napomáhá prodloužit i posílit nesmírnou oblibu tohoto typu volkswagenů. Následují ještě tři další pokračování tohoto snímku, v nichž si toto roztomilé autíčko na dlouhou dobu získává své příznivce. Bohužel jsem ani jeden filmeček neviděl tak nemůžu srovnávat. Ale filmy a jednotlivé epizody nesou názvy Herbie Rides Again (1973), The Shaggy D.A. (1976), a Herbie Goes Bananas (1980). Jak už je to jen dlouho co to nedávali vzpomene si někdo vůbec..? Já tedy ne.. ()

MickeyStuma

Klasický, bláznivý, rodinný a stále přívětivě zábavný snímek z produkce Walt Disney o automobilu značky Wolkswagen typu brouk mající svou vlastní osobnost a mysl, podle kterých se řídí a svou schopností se sám pohybovat dělá skopičiny a jezdí rychlostí blesku. Už od prvních minut snímku je jasné, že se jedná o počin amerických 60. let. Styl herectví a výprava společně s vizuálními efekty jsou prostě nezaměnitelné. Zadní projekce u scén jízd bijící do očí či snaha o pestré barvy je typický technický filmový styl své doby. Příběh je z oblasti automobilových závodů na okruhu, takže má sportovní pozadí a tím i veškeré komické sounáležitosti. Takže, když se to shrne, jedná se o zábavný rodinný film plný nostalgie 60. let, rychlých aut, závodů a zábavy pro mladé i staré, který sice už vypadá krapet dětinsky, ale stále pobaví. ()

Skuby47

Taky se vám stane, že se nemůžete rozloučit s něčím neživým, co vám léta dobře sloužilo, ale už je zastaralé a překonané. Občas domlouváte autu, jako živé bytosti, aby vydrželo a dojelo domů, když dochází benzín a ono to zvládne. Tato roztomilá komedie mi po řadě depresivních dramat zvedla náladu jako kdysi, když jsem ji viděla prvně. Jednoduchý humorný příběh, připomínající místy grotesku, se sympatickými herci, slušnou výpravou a troškou té pamětnické nostalgie. Říkala jsem si, že se na chvilku kouknu a vydržela jsem až do konce. ()

zdeny99

První film o živém Brouku Herbiem. Svým chováním mi připomíná samotného Kida z Knigh Rideru. Umí samo řídit. Jezdí rychleji než kterýkoliv závodní vůz. Když ho někdo naštve, tak po něm stříká olej. A nesnáší irské kafe, po něm je mu strašně zle. Miláček Herbie je zároveň poklidná pohádková podívaná a na druhou stranu zase šílená blbost se spoustou otřesných triků. Hlavně když jedou v autě, tak je vidět, že jedou před plátnem. Celkově je to taková pohádková komedie s obrovskou reklamou na VW Brouka, kterou ocení především milovníci starých aut. Jelikož to není jen o Broukovi, nýbrž se ve filmu objevují desítky dalších starých aut, včetně veteránů. [412. hodnocení, 16. komentář, 62%] ()

Han22

První díl celkem známé série, kterou jsem nikdy neviděl. Neúspěšný závodník získává brouka Herbieho, který je ovšem živý, má svoji hlavu a taky je nepředstavitelně rychlý. Stává se úspěšným závodníkem, ale auta si neváží a samozřejmě na konci prozře. Je to taková klasická pohodovka. Nechybí komický záporák s poskokem, vtipný sidekick a milostný objekt hrdiny (ošklivější ženskou fakt najít nemohli?). Je tu spousta závodů, včetně toho hlavního finálního, opravdu prastaré triky a humor je poměrně infantilní (medvěd v autě, auto na stromě, rozpůlené auto). Nicméně to svižně utíká a u toho infantilního humoru se moje infantilní já výborně bavilo. Pohodové 3*. ()

• Při pohledu na startovní rošty na tratích v Riverside a Laguna Seca je evidentní, že na něm není ani vůz Petera Thorndykea (David Tomlinson), ani Jima Douglase (Dean Jones) (Robbi)
  • Kdo vybral autíčku číslo 53 není doloženo, mohl to být producent Bill Walsh nebo režisér Robert Stevenson. Jeden z nich byl fanouškem nadhazovače Dona Drysdale z baseballového týmu Los Angeles Dodgers. Ke svému jménu přišel na základě skeče komika Buddyho Hacketta, představujícího šišlajícího lyžařského instruktura. Jeho výraz „hoy-bie“ (dneska fajn) se štábu líbil a přetvořil si ho na Herbie. (Robbi)
  • Žlutý „Thorndyke Special“ s číslem 14, na němž Peter Thorndyke (David Tomlinson) jede závěrečný závod El Dorado, je vůz Apollo GT s italskou karosérií, poháněný vidlicovým osmiválcem Buick 2145 CID s hliníkovým blokem motoru. (Robbi)