Wilson sa rozhodne nepokračovať v liečbe rakoviny a tak mu ostáva 5 mesiacov života. House sa s tým nedokáže zmieriť a prehovára ho, aby podstúpil ďalšiu chemoterapiu. Jeho manipulácia však tentokrát nezaberá a House v snahe ho presvedčiť, začne robiť neuvážené veci. Skončí sa to činom, ktorý polícia kvalifikuje ako vandalizmus a Houseovi hrozí návrat do väzenia. (TV Doma)

sator

Dr. Chris Taub: Víš, že prostě nechce žít v bolesti. Dr. Gregory House: Život je bolest! Každé ráno se probouzím s bolestí! Práce je bolest! Víš, kolikrát jsem to chtěl vzdát? Kolikrát jsem přemýšlel o tom, že to ukončím? ()

topi80

Další hodně divný díl. Vím, že tvůrci seriálu ženou každý konec série do krajnosti, ale vytopení nemocnice, to už je trochu moc. Každopádně zaujala mírná reminiscence na Nicolas Winton - Síla lidskosti, ale nebyl by to tento seriál, aby tento pokus hned vzápětí neshodil. House, jenž se na začátku série vrátil k vicodinu, ale zároveň i k relativně normálnímu fungování, už začíná mít jeho tým dost, byť Taub k tomu přistupuje se svým typickým (byť poněkud předstíraným) cynismem, Parková si ničeho jakoby nevšímá, zato věčně pohodově sarkastické Adamsové už to leze krkem viditelně. ()

• Podľa diplomu na stene je Wilsonovo (Robert Sean Leonard) celé meno James Evan Wilson. Keďže je Žid, má iniciály "J.E.W." (Pat.Ko)
  • Keď Dr. Parková (Charlyne Yi) poklepe na chrbticu, jej injekčná striekačka sa naplní do 1/3 vzduchom a potom ju vstrekne do chrbtice. Ak by vstrekla toľko vzduchu do miechového moku, bolo by to smrteľné. (Pat.Ko)