Houseov tím lieči mladú dievčinu, študentku druhého ročníka univerzity. Dievča vykašliava krv, čo je aj príčina jej hospitalizácia. House predpokladá, že dievča trpí nejakou formou infekcie. Príznaky a hlavne výsledky testov však túto hypotézu nepotvrdzujú. Dievčaťu chýbajú dôležité proteínové látky, a zostávajú jej tak iba dva dni života. Túto skutočnosť oznámi House pacientke a jej rodičom. Našťastie mu však včas dôjde, že dievča zrejme trpí depresiami a infekciu si spôsobila pri pokuse o samovraždu úmyselne sama. Potom, čo sa mu prizná, pripravuje všetko potrebné pre operáciu, ktorá je poslednou šancou na záchranu jej života. Foreman sa rozhodne, že nechce ďalej s Houseom spolupracovať a podáva rezignáciu. (TV Markíza)

0verseer

"My patient is about to have a heart attack. It's gonna be massive!" "Oh, well, that's too bad 'cause I just got tickets to a stroke on the third floor." Wilson na amfetamíne a House na antidepresívach. Nad Foremanom stále visí otáznik. Prípad tentokrát nebol zaujimavý tak, ako hlavné postavy, na ktoré sa sústredila hlavná pozornosť...Diagnóza: X66 Úmyselné samopoškodenie otravou a priotrávením organickými rozpúšťadlami ()