Mladá učiteľka z materskej škôlky dostane priamo na hodine zvláštny záchvat. Dostane sa do nemocnice do starostlivosti tímu Dr. Housea. Lekári hľadajú príčinu jej problémov, záchvaty sa totiž opakujú a stav sa neustále zhoršuje. Prvotné podozrenie na tumor sa nepotvrdí a tím začína byť bezradný. Až vo chvíli, keď Dr. House, uznávaný pre svoje vedomosti, ale v styku s pacientmi tak trochu mrzutý, príde s teóriou, že by žena mohla mať v mozgu parazita, sa objavia prvé úspechy. Skutočne, cudzopasník je nájdený, ale je tu ďalší problém, žena totiž odmieta liečbu. Dr. House si s ňou pohovorí a snaží sa ju presvedčiť. Sprvu všetko vyzerá beznádejne, ale lekári nájdu spôsob ako ju presvedčiť a zachrániť. (TV Markíza)

kwoky

Na pilotním dílu jsou vidět dvě zajímavé věci. Jednak je všechno ještě trochu divoké, neusazené, herci úplně přesně nevědí, co mají hrát. To si všechno sedlo během pár dalších dílů a už to bylo ok. Ta druhá věc je postava samotného House. Kouknul jsem na pilot po dokoukání poslední série a ten doktor je prostě pořád stejný, výborně vymyšlený od samotného začátku. ()

• Cuddyová (Lisa Edelstein) říká Houseovi (Hugh Laurie), že si našla toho filozofa Jaggera a že má House pravdu - že nedostane vždycky to, co chce, ale jak se ukazuje, když se snažíš, dostaneš, co potřebuješ. To jsou slova ze skladby "You Can't Always Get What You Want" od The Rolling Stones, jejímž frontmanem je Mick Jagger. (karda1)
  • Pilotní díl se od ostatních vizuálně velmi liší, protože byl natočený s oranžovým filtrem na objektivu, díky němuž všichni herci vypadají trochu nažloutle. Ironií je, že Housovým (Hugh Laurie) prvním pacientem na klinice byl muž, který zoranžověl z přílišného množství karotenu. Po pilotním díle bylo od tohoto barevného nádechu upuštěno. (SLOTH)