Špičkový morský záchranár Ben Randall (Kevin Costner) stratil počas záchrannej akcie v zúrivej búrke celý svoj tím. Jeho nadriadení sa obávajú, že po tomto tragickom incidente už nebude schopný náročnú prácu vykonávať, a tak ho napriek jeho vôli preradia na miesto inštruktora vo výcvikovej škole pre mladých adeptov. Ben sa vrhne do učenia jediným spôsobom, ktorý mu je vlastný, a svojimi nekonvenčnými metódami obráti celý výcvikový program naruby. Vie však veľmi presne, čo je v stávke – trúfalí nováčikovia, ktorí sú zatiaľ plní humoru, budú musieť jedného dňa prijímať mučivé rozhodnutia, koho zachrániť a koho nechať zomrieť v rozbúrených vodách. Keď narazí na egoistického plaveckého šampióna Jakea Fischera (Ashton Kutcher), rozpozná v ňom človeka, ktorý má potenciál stať sa najlepším z najlepších. To však len v prípade, že dokáže svoj talent skombinovať s odhodlaním, ktoré táto práca vyžaduje, a vyhnúť sa chybám, ktoré urobil sám Ben. Jake vyráža na svoju prvú misiu do divokých vôd Beringovho mora a po prvý raz spoznáva, aké je to riskovať život svoj i životy ostatných. Popri tom musí zužitkovať všetko, čo sa od Bena počas výcviku naučil, aby sa jeho prvá záchranná akcia nestala zároveň aj poslednou. (TV JOJ)

teutates

The Guardian je len ďalší snímok v zbierke Hollywoodu. Scénar je slušný, ale potrebovalo by to trochu viac. (Takýchto snímkov už bolo natočených mnoho). Kevin Costner sa snaží, ide mu to - kazí to však Ashton Kutcher, ktorý je úplne mimo. Jediný snímok, kde tento mladík to ako tak zahral boli Tie roky 70. Andrew Davis to zvládol, aj keď vsadil na istotu. Vo filme sa nájdu "dych vyrážajúce" scény, ale nieje ich mnoho, trochu hudby, Kevin Costner... 6/10 ()

Bauer

Že mně tento snímek zaujme až tak moc jsem tedy opravdu nečekal. Měl jsem k tomu dva prosté důvody. Režiséra Adrewa Davise. Ano jeho Protiúder se mi libíl, ale čekal jsem, že s kvalitou jeho snímků půjde níž a níž. Ale je to naopak! Druhým důvodem byl Kevin Costner, který si už pár let nezahrál v ničem pořádném. Navíc mám rád filmy, kde se něco cvičí, protože je to vždy zajímavé vidět, co člověk musí umět pro dané zaměstnání. Zachrané akce byli vskutku výtečně natočeny, ale byla jen škoda, že byli naprosto předvídatelné a rovněž konec byl předvídatelný od samého začátku. Když jsem slyšel hudbu ve filmu, tak jsem si říkal, to by mohla být hudba od Trevora Rabina a taky že byla. Jeho styl jde vždy bez problémů poznat a hlavně se vždy jedná o nádhernou hudbu a tímto mi to jen potvrdil. Kevin Costner hraje velmi dobře a je vidět, že je to stále skvělý herec. Ovšem mladý Ashton Kutcher ho hrávě přehrává, protože jeho výkon je opravdu výborný. Tento film mně velmi a mile překvapil. Cca 140 minut jsem se parádně bavil. SO OTHERS MAY LIVE ()

Madsbender

Slušný dobrodružný film so staro vyzerajúcim i pôsobiacim Costnerom, ktorý snáď dokáže zahrať čokoľvek a Kutcherom, ktorého som vôbec nespoznal... Film je to vskutku dobrý, ale priznajme si, týchto výcvikových filmov je postačujúci počet a práve tento nič nové, až na náhľad do života pobrežnej hliadky, nepriniesol. To však nebráni môjmu vyššiemu hodnoteniu, lebo ja som si po všetkých Mariňákoch, Training Dayoch a tak podobne, predsa len práve toto dosť užil. Nuž, páni a dámy, jediné, čo by som vytkol, je malý počet nasadení a podľa môjho názoru priveľká dĺžka snímku. Takže 76%. ()

Djkoma

Kevin Costner má při své poslední záchranné misi smůlu a zemře celá posádka jeho vrtulníku a on musí čekat na záchranu v ledových vodách oceánu. Když je zachráněn je převelen jako učitel do výcvikového střediska, kde naráží na obrovský talent hraný Ashtonem Kutcherem. Ze začátku je to spíš jako bitva mezi dvěma kohouty, ale postupem času k sobě oba najdou cestu hlavně přes minulost a důvody příchodu nováčka do výcvikového centra. Andrew Davis natočil Guardian (Zachránce?) velmi příjemně a hlavně scény zachraňování jsou velmi podobně Dokonalé bouři Wolfganga Petersona. Čekal jsem mnohem méně, ale byl jsem velmi mile překvapen. Trocha sentimentu, patosu a akce v přesně namíchaném koktejlu, který by mohl sednout hodně lidem. Kevin Costner stárne a naštěstí si to uvědomují i scénáristé a nepíšou mu na tělo role naprosto dokonalých a bezchybných mužů z oceli. Ashton Kutcher se zdárně snaží zbavit image "toho kluka od Demi Moore co občas zahraje v nějaký komedii..." a vybírá si filmy s čím dál větší opatrností. Guardian je jeho druhý nejlepší film, hned po Butterfly efektu. ()

Shakers

Tak Andrew Davis predsa len prekvapil po niektorých - nie dosť dobrých filmoch.Ťažko opísať tento film pretože tu nie je čo písať.Je to veľmi jednoduché ale perfektné zrežírované.Celý film stojí hlavne na skvelých hercoch - Kevin Costner, Ashton Kutcher.Zo začiatku to pôsobí tak príjemne dobrodružne a na konci je to už taká Akčná / Dobrodružná / Dráma.Koho vtiahne ten dej a ti herci tak má minimálne 2h dobrý deň a dobrý pocit :-) 85% - 4* ()

• Více jak 27 tun ledu bylo navezeno do města Elizabeth pro napodobení prostředí na Aljašce. (D3VIL)
  • Postavu Marka Colbyho ztvárnil plavec Mark Gangloff, vítěz zlaté olympijské medaile z Athén 2004. (D3VIL)