Velitel speciální jednotky žoldáků Cody je povolán k objasnění vraždy velvyslance. FBI, CIA, všechny tajné služby, vrtulníky, ponorky, samopaly, pistole, svaly, to vše je teď v nepřetržité akci, neboť hlavním hrdinou je STEVEN SEAGAL. (oficiálny text distribútora)

Triple H odpad!

Tak toto je chuťovečka. Steven Seagal v najlepšej forme! Jeho 40 kíl nadváhy filmári veľmi šikovne maskujú množstvom tieňov, košeľou zapnutou až ku krku a dlhým feši koženým kabátom. Ten kabát je obzvlášť cool, hlavne keď sa hrdinovia promenádujú v nejakej zaparenej exotickej krajine kde je aj tielko veľa a Steven si to tam hasí oblečený ako starý esesák. To, že dej debilný hádam ani nemá cenu zmieňovať a fajnšmekrovo oko poteší aj zástup skrachovaných hercov, ktorých ste kedysi mohli vidieť aj v lepších filmoch. Vrelo odporúčam ako liek proti insomnii. ()

Wacoslav1 odpad!

Existují i horší Seagalovky. Tahle by si i tu 1* zasloužila, ale odpad dávám za naprosto zkurvenou bitku z Garym Danielsem. Jako nečekal jsem, že bude mít můj oblíbenec proti vyžranému mistrovi taktiky nějakou šanci, ale že to až tak domrdají... Už dlouho mě nic takhle nenasralo, proto se nehodlám ani rozepisovat o dalším super debilním rádoby špionážním scénáři nebo tragických akčním sekvencích ve kterých je hlavním hrdinou SVATÝ ŠTEFAN distributor už to všechno vykecal i za mě a já nemám co bych dodával.5% ()

Fanucci

Hodně špatné. Příběh roztříštěný, místy neuvěřitelně nelogický. Dialogy příšerné, střih zběsilý...Nízkorozpočtovost snímku bila při speciálních efektech do očí. Přetvoření bulharského města na uruguayskou metropoli se tvůrcům také moc nepovedlo:-)) A asi nejsmutnější je, že se člověk u filmu ani moc nenasmál. To taková Aljaška v plamenech byla aspoň zábava, Steven svým nezaměnitelným líným stylem kosil osazenstvo hospod oblečen v neuvěřitelně nevkusných oblecích s třásněmi a divák se aspoň pobavil. Tento film se bohužel bral až moc vážně a obstarořní Seagal v něm navíc skoro vůbec nebojuje. Spíš než Aikido nabízí Steven nudnou gerontí střelbu z brokovnic...Nic moc:-) ()

otík

Steven Seagal dávno upadl do toho nejhlubšího béčkového zrna a tímto filmem to jen potvrdil. Bohužel tentokrát s sebou strhl také zajímavého a mého oblíbeného Vinnieho Jonese, a to je velká škoda. Je jasné, že především on má být tahákem pro diváky, neboť těch pravých Seagalových už bude jen po skrovnu. Bohužel se stal pravý opak, Jones zde hraje pouze druhé housle, zatímco na hvězdu si hraje „mistr“ Steve. Samotný film je snůškou vymyšlených a spolu vůbec nesouvisejících scén, děj je naprosto zmatený a nelogický. Jednou se ocitáme na ponorce, před tím na jakési buši, pak ve městě, v paláci, v chodbách, v laboratoři a všude jinde, čímž nás tato místa jen matou. Mám-li něco říci k příběhu, snad jen tolik: Seagal se svou partou bývalých vojáků jsou vysláni na misi, kde mají zlikvidovat doktora, který vymývá jiným lidem mozky a poté je zneužívá k zabíjení těch, jichž se chce zbavit. Vše ale dělá jen pro to, aby si vydělal pěkný balík dolarů jakousi transakcí. Seagal postupně přichází o svou poměrně početnou partu, přičemž mu to vůbec nevadí, aby ve „finále“ filmu ztratil i ten zbytek a na závěr si mohl vesele připít na zdraví. Ach jo. No co dál? Střihově děs, hudba celkem poutavá, akce spíše jen střílení (nerealistické), když přijde na ruční mlátičku, už víme z předešlých filmů, že Seagal nic nepředvede a že ho zachrání jen střihač. Vinnie Jones přinesl do filmu alespoň trošku vtipu a nadsázky, přesto jde o něco podobného jako Cizinec a Zabiják. Je to nuda, blbost, trapárna a jednu hvězdu dávám pouze z nostalgie. Uf ()

numi

Docela dynamický děj má jednu velkou chybičku. Je o ničem. Vlastně nic nevíte a ani nic vědět nepotřebujete. Vždycky jde o prachy a o to, že se závěrečná scéna odehraje na nějakém zajímavém místě, takže kašleme na to. Mimochodem, "tentokrát" je to opera. Opera v Montevideu. Jinak pár chlapů sejme pár jiných chlapů a připletou se tam i nějaké fešandy, které si jako jediné zapamatujete (teda možná ještě Segala), takže můžete alespoň někomu držet palce. Jo a mimochodem, Segal "hraje" opravdu děsivě. Už mu toho akčního hrdinu nežeru ani náhodou. Kdysi, to byla jiná káva, ale tady to byl děs. [leden 2006] ()

• Natáčelo se v bulharské Sofii po dobu 31 dní od 16. srpna do 16. září 2004. (Dragoni)
  • Uruguaj je v skutočnosti rovinatou krajinou, nemá žiadne fjordy ani hory, ako je to zobrazované vo filme. (beso74)
  • Při nehodě taxíku v závěru filmu je vidět, že nikdo není připoutaný. Střih na Henryho Aligátora (Vinnie Jones) to dokazuje. Při dalším střihu scény nárazu jde vidět, že je připoutaný a pak opět hned není. (JEDNATEL)