Dva páry Rebecca a Tom a Elain a Tobey žijí v New Yorku. Je však těžké vnímat krásu města s opravdovým potěšením a dávkou romantiky, když jejich vztahy směřují k jednoznačnému krachu. Rebecca a Tom jsou šťastný manželský pár. Tom by bol však šťastnější, kdyby s ním Rebecca spávala častěji a ona by zase byla raději, kdyby ji nechal na pokoji. Tom právě odešel z dobře placeného místa. Je doma, zaobírá se častějším sexem a rád by už konečně zjistil, co od života vlastně chce. Rebecca je na druhé straně velmi úspěšná herečka a momentálně se plně soustředí na premiéru své nové hry. Vůbec nemá náladu ani čas věnovat se Tomově sebepoznávání. Rebečin bratr Tobey už 10 let chodí s Elaine. Ona by se rada usadila, vdala a měla děti, ale pro Tobeyho by to byl malý krok ke smrti.

V obou vztazích to začne ještě víc skřípat po to, co se Tobey nečekaně zabouchne do staré přítelkyně, krásné Faith a Toma začne nahánět sexy mamina spolužáka jeho syna. Elaine se snaží dopsat pohádkovou knihu a začne mít Tobeyho nerozhodnosti plné zuby. Dá mu kopačky. Tobey pomalu zjišťuje, že krásna Faith, není přesně to,co by chtěl, a že mu jaksi připomíná to, co mu tak velmi nevyhovuje. Toto poznání potřeboval na to, aby mu došlo, že chce Elaine spát. Život bez partnera nejde dobře ani jednomu z nich. Mezitím, když Rebecca nečekaně zjistí, že Tom má románek s Pamelou, tak ho vykopne. Tom a Tobey mají, co chtěli. Každý žije sám a může si dělat, co chce, hádat se kdykoliv a zjišťovat, která je ta pravá. Ale přichází nečekaný zvrat. Oba dva zjišťují, že to, co doopravdy chtějí nechali odejít, a že tak to zůstat nemůže. Začnou plánovat, přičemž vědí, že musí udělat něco drastického. Nyní nelze váhat. .. Je nutné připravit dokonalý plánjde o vše. (oficiálny text distribútora)

Rex Mundi

Ono sa to skúša hrať na Woodyho Allena, ale márna snaha... Ani tých pár absurdných komických scén a dobré herecké obsadenie nezachráni celkový dojem zbytočnosti. Trust the Man očividne má s mladším seriálom Californication spoločné viac než len hlavného kanca a režiséra. Avšak boli treba ešte tie dva roky, aby tento typ spoločensko-vzťahového tliachania dospel k správnej dávke cynizmu a našiel svoj vlastný štýl vydestilovaný v seriáli. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nevezmeš mě do práce, protože musíš přeparkovat auto na druhou stranu ulice?" Ach ty ženy. Jak mohou dokázat zlehčit tak důležitou věc, jakou je přeparkování vozidla? Já jim vůbec nerozumím a to jsem dokonalej muž. Vydělávám bambiliony, utrácím je pro blaho rodiny, jsem citlivej, v posteli ďábel, vařím, peru, uklízím, starám se o děti a trochu kecám. Nicméně moc nelžu, když tvrdím, že jsem se u týhle vztahovky docela bavil. Jen mi trochu moc připomínala život a Tobey byl takovej kretén, že jsem mu nepřál nic dobrýho. Pokud se teda za dobrou věc nedají považovat jeho koule utažený ve svěráku. ()

dopita

Tak trochu drama, romanťák i komedie. Byl by to docela sympatickej filmeček, kdyby mu nepodrážel nohy slaboučkej scénář, kterej občas nutí herce do prapodivných zálodudností, což v kombinaci s nikterak invenčním režisérem vyvolává občasné nepovedené a trapné scény. Ale film má naštěstí i povedené pasáže, ale je to tak 50/50, což je blbý. Nebejt sympatických a mých oblíbených herců a velmi příjemné newyorské atmosféry (tady se někdo horlivě snažil napodobit Woody Allena) bylo by moje hodnocení o jednu hvězdičku chudší. Vlastně nebylo, v takovým případě bych to těžko dokoukal, takže bych ani nehodnotil... ()

Tayen

Tak s tím českým překladem se někdo zatraceně sekl. Ať se dívám na originální název, nebo na myšlenku filmu, ani jedno mi k "Nevěřte mužům nesedí." A nesedí mi ani film. Jo super: pár suchých hlášek, přisprostlý Duchovny, chlápek, co se snaží vyhnout manželství "neotřelým způsobem", vdavekchtivá snoubenka a manželka, co má nějaký problém se sexem. Film mě dlouhou dobu přesvědčoval, že se budu bavit, a na 50% se mu to dařilo, ale konec všechno zazdil a já musela přehodnotit i zbytek filmu. Na konci sakrastického filmu svatba? A co to usmíření jako z červené knihovny před celým divadelním hledištěm? Buď si ten film dělá srandu, nebo je hodně špatný. Spíš bych dala na to druhé. ()

Falko

Prva polovica trosku nudna, prilis vela nudnych dialogov, akoby som sa dival na nejaky televizny serial, druha polovica bola uz zaujimavejsia, pretoze konecne prisli nejake vaznejsie problemy so vztahmi a finale perfektne, aj ked dost nepravdepodobne, ale je to len romanticka komedia a v nej je vsetko mozne. Takze taka priemerna limonada......23.05.2008 ()

• Natáčení převážně probíhalo v New Yorku v USA. (Terva)