Spider-Plant Man

(TV film)

Krátka paródia na film Spider-man. Nový superhrdina Spider-plant (Rowan Atkinson) najprv zachráni krásnu ženu do ktorej sa okamžite zamiluje. To však využije Batman, ktorý žiarli na slávu nového Superhrdinu. Ale nakoniec všetko dobre dopadne. (ethos)

Deimos

YouTube/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +učast herců -pro mě je Jack Black lepší komik než Rowan Atkinson (a jeho parodie na Spider-mana)/// Těch málo peněz je na tom poznat. Tedy alespoň na technické stránce. Ovšem zábava je to vskutku báječná a musím uznat, že i na malém čásovém prostoru dokáže snímek pobavit./// Celkem 78%/// ()

rozbris

Skvělá parodie na SpiderMana a Batmana. Rowan Atkinson se zase ukázal světu. Spider-Plant Man a Batman se spolu poperou ale jako vždy všechno skončí dobře a Spider-Plant Man vyhraje a políbí svou vyvolenou. P.S. nevím jestli to jsou vycpávky, ale Rowan Atkinson asi hodně posiloval, má docela dobrou figuru ;-) ()

D.Moore

Spider-Plant Man není žádná převratná událost, není ani třeskutě vtipná a člověk by měl skoro i pocit, že "to už někde viděl", kdyby... Ano, kdyby v ní nehráli pánové Atkinson, Broadbent, Pegg, Robinson, Frost a Crook. Za možnost vidět je všechny pohromadě v osvěžující čtvrthodinové jednohubce a za slušnou řádku vtipných momentů dávám čtyři hvězdy. Jako celovečerní film by SPM nejspíš neobstál (parodií na toto téma už bylo dost), ale takhle nemám nic proti. ()

Malarkey

Nečekaně je to nabyté herci až k prasknutí na to, že to má slabých 14 minut. Nejvíc jsem se každopádně těšil na takové jména jako jsou Rowan Atkinson, Simon Pegg a Nick Frost. Poslední dva jmenovaní se tam teda objeví jen ze začátku kousek a pak se to táhne se Mr. Beanem a jeho protivníkem Batmanem. Kravinka šílená, anglický humor povedený. Nutné ovládat angličtinu ve většině případů. Ale každopádně to stojí za to. Parodie je to opravdu povedená a na samotném Atkinsonovi nevidím kousek Mr. Beana. Je to komik jak má být a je vidět, že všichni, kteří se v týhle ptákovince objeví, to nedělají pro prachy, ale pro zábavu samotnou. --- 80 % --- ()

Oskar

Tato mikroparodie neměla vyšší ambice než jednorázově pobavit publikum jisté televizní show a to její existenci obhajuje IMHO dostatečně. Nečekal jsem, že by snad mohla Spidermana a podobné kousky zostudit tím, že bude chytřejší a řemeslně lepší, jako se to tu a tam podaří některé filmové parodii. Důvodem mého vlažného hodnocení je tedy spíš to, že Spider-plant man objevuje dávno objevené. Humor, který používá, vyplývá právě z té televizní láce, která hatí záměry přesvědčit publikum, jak je vše velkolepé, dále z fyzikálních nesrovnalostí a "nevhodného" obsazení herci, kteří jsou starší než jejich postavy a mají v našich očích úctyhodné renomé. Díky tomu nás pobaví vidět je v elasťácích. Jenže to už tu všechno bylo a často to bylo vtipnější. Třeba v Batmanovi z roku 1966 http://www.youtube.com/watch?v=RGWmJPToolM&feature=related)), jehož existence si autoři Spider-plant mana byli vědomi - Jim Broadbent a Tony Robinson nosí téměř identické repliky tamních kostýmů Batmana a Robina. V posledních letech comicsové filmy prožily obrodu a točí se s takovou pečlivostí, že strefovat se do jejich nedokonalé vnější stránky je zpozdilé. A jejich vnitřní klišé, jako jsou rozbolavělá nitra superhrdinů, dávná traumata z toho, že si v dětství odřeli koleno nebo něco takového, nechává SPM víceméně bez povšimnutí. Kdybych nikdy neviděl nic podobného, asi bych dal víc, ale myslím, že bude stačit 60% ()