Černé zrcadlo - Série 5 (2019) (séria)

Smithereens (S05E02)

(epizóda)
  • Veľká Británia Smithereens
všetky plagáty

Londýnský řidič sdílené taxislužby unese zaměstnance společnosti provozující sociální média a vyvolá mezinárodní krizi. (Netflix)

dO_od

// Bohužel naprosto standardní vyjednavačský thriller, kde asi měla ohromit přehlídka všech ďábelských funkcí, kterými sociální sítě disponují, ale výsledkem byla jen protahovaná hra s čekáním na pointu. Konec dobrej, Andrew Scott výbornej, a tu písničku v originále miluju, ale víc jak 6* dát nemůžu. Málem jsem u toho usnul, krucinál! ()

Anderton

Príbeh zasadený do roku 2018, čo tu je explicitne povedané a má to svoj zmysel. Sledujeme totižto krutú realitu dneška, samozrejme s trochou tej nadnesenosti v otázkach technológií, ale možno ani nie. Ťažko povedať, či v tomto prípade šlo o nejaký interný vtip medzi tvorcami a Zuckerbergom, skôr nie, ale táto paralela robí v mojich očiach Smithereens ešte o niečo zaujímavejším. Andrew Scott v kladnej úlohe...či vlastne žeby nie? No, aj v otázke ambivalentnosti postáv tkvie ďalšie pozitívum tohto vynikajúceho seriálu. ()

Frajer42

Spoilery! Bohužel nedovedu dát snad ani ty usrané dvě hvězdičky, protože tato epizoda byla na poměry Black Mirror opravdu krajně o hovně a bez jakéhokoli většího poselství. I v těch nejdebilnějších dílech tohoto seriálu byla vždy minimálně myšlenka a poselství hodné prudkého zamyšlení. V tomto dílu bylo naprosté vakuum. Člověk více než hodinu čeká, co tvůrci vytáhnou, čím ho v tomto dílu překvapí a následně s hrůzou zjistíte, že tak jak všechno nudně a debilně začalo, tak ve stejném duchu díl i skončí. Nechce se tomu věřit, že někdo, kdo měl vždy kupu napínavých nápadů, působí momentálně absolutně vystříleným dojmem. I když zkusím na moment zapomenout, že sleduji Black Mirror a kouknu se na příběh tohoto dílu zcela nezávisle, tak jsem opravdu neviděl nic jiného než naprosto debilní a nudný únos a trapné vyjednávání s použitím dokonce pouze současných technologií (+ ukázka kolik jsme toho napráskali na sociálních sítích a může to být ve vhodný moment použito proti nám) a kromě toho nechybí ta 200x otřepaná kritiku závislosti na sociálních sítích a mobilních telefonech. Opravte mě prosím, pokud mi něco ušlo. Budu vám neskonale vděčný. Velmi rád bych se mýlil, ale tahle epizoda byla rána do žeber všem fanouškům, opravdu díl, který byl mimořádně o ničem. Vůbec do konceptu nijak nezapadá. Kromě toho jsem u něj po 20 minutách usnul, jaká to byla zábava. ()

iXtr3m3

Piatá séria, tri časti a z toho prvé dve totálne slabučké, tu dávam hviezdu naviac za trošku tej osobnej drámy, ale inak slabota nad slabotu. Nie, žeby predchádzajúce série boli doslova revolučné, to Love, Death and Robots sú o svetelné roky ďalej, ale toto je fakt omáčka. A to som videl prvých pár minút poslednej tretej časti a kým som zaspal únavou, tak tiež žiadna sláva, tak som zvedavý. ()

Trevor

Vodič taxi služby Chris Gillhaney vezme ako rukojemníka stážistu Jaydena, ktorý pracuje pre populárnu sociálnu sieť Smithereens a má jedinú podmienku, pod ktorou ho prepustí. Chce sa rozprávať zo zakladateľom siete Billym Bauerom. Po predchádzajúcej epizóde mi táto prišla ako balzam na dušu, aj keď páchateľ je muž beloch a obeťou černoch. Skúste za posledné dva roky napočítať filmy, v ktorých sú zápornými hrdinami iný ľudia ako belosi. Podobných filmoch už bolo trochu viac, treba uznať že najmä Chrisov britský akcent pridal časti trochu viac čara a trochu ju spestril. A prirodzene nepozerajte na ten instagram za volantom... ()

• V jednom z konců interaktivního filmu Black Mirror: Bandersnatch (2018) se objevil na novinkové liště zpráv název této budoucí epizody „Smithereen“, což je také název sociální sítě používané v této epizodě. (hansel97)
  • Prosklená vila se nenachází poblíž Utahu a dokonce ani ve Spojených Státech, ale ve Španělsku v poušti Gorafe spadající do provincie Granada. A právě zde se nejen fanoušci seriálu mohou ubytovat za necelé 4 tisíce korun na noc. [Zdroj: czechcrunch.cz] (Duoscop)