Staří kamarádi z vysoké školy Danny a Carl se potkávají ve virtuální realitě své oblíbené počítačové hry. Z nočních dýchánků se ovšem vyklube něco nečekaného. (Netflix)

Pepinec

Začíná z toho bejt scénáristickej kolovrátek Černýho zrcadla; prostě si píchneš špendlík vedle ucha a můžeš cokoli. Tenhle díl má výhodu, že jeho téma je nesmrtelně ožehavý, všem nám tohle přijde zajímavý. A ať mi nikdo nekecá, že ne. Plus, co hodně kulhalo ke konci předchozí série, pointa sem dorazila ve formě. Jen asi bacha, s kým na to koukáš, na spoustě gaučích by to mohlo skončit tichou domácností. ()

Frajer42

Spoilery! Až nezvykle uvolněný start páté série, který si vzal na paškál jednak (již poněkolikáté) vzrůstající moc a možnosti virtuální reality a jednak si díl stihl zašpásovat i s mírnou analýzou lidské sexuality. Spojení těchto dvou věcí zasadil do příběhu o rutině partnerského vztahu, ze kterého se postupně vytratila veškerá vášeň a partneři spolu zůstávají pouze ze zvyku a z jakési setrvačnosti, a tak není divu, že oba hledají nějaký způsob úniku z této životní šedi. Řešením může být vyrazit do terénu a sbalit v baru nějakou kočičku obstojného zevnějšku a hmatatelného pulsu a nebo také třeba klátit po večerech ve virtuální realitě dlouholetého kamaráda hrajícího za lehce oděnou Japonku. Tento díl tak otevírá aktuální a velice ožehavé genderové téma. Vyvstanulo nám několik zajímavých otázek. Po letmém pohledu na tento díl se může zdát, že je docela prázdný, stereotypní a celkově o hovně. Moje geniální mysl si naštěstí povšimla velice propracovaného psychologického divadla pod povrchem. ()

collector

Nemôžem uveriť, že som opäť prekvapený tým čo si pre nás tento seriál tentokrát pripravil. Skutočne bola 1.časť ukončená dajme tomu šťastne a nikto pri nej nemusel umrieť ani nemuselo byť nikomu ublížené ? Skvelý herec v hlavnej roli pridal môjmu celkovému dojmu. Rozhodne nepodporujem myšlienku, že všetko na čom táto časť stavia je akýsi vzťah medzi dvomi mužmi. Myšlienka je skvelá a koniec opäť prekvapivý. Po prvej epizóde sa nemôžem sťažovať. ()

Arsenal83

Netflixovina, ktorá chce priviesť ľudí k novému normálu, že sexuálna a citová túžba stojí nad pohlavím, vlastne aj orientáciou? Bolo to mentálne či fyzické? Polemika o tom, či virtualita náhodou už nie je aj realitou. Ale černoch pichajúci medveďa ale svojho priateľa hrocha vo svete, kde podľa Netflixu žije 95% černochov nie je dobrá vízia pre prežitie ľudstva. ()

ALIENka_

I přesto, že mě fakt, ale fakt vůbec nebaví tyhle partnerský dramata, zkrátka mi přijde, že je to vždycky o tom samým a řeší se akorát sračky, ovšem musím říct, že tohle mě příjemně překvapilo. Po dlouhý době zase nějakej kvalitní nápad, nad kterým se člověk i trochu zamyslel. Ani ten dobrej konec mi tady nevadil, dokonce mě i uspokojil a vůbec by nebylo na škodu, kdyby se takhle dramata řešily vždycky. Prostě jednou za měsíc si každej bude dělat co chce a nasrat. Hodnocení: 8/10 ()

• Podobný styl domů a oblečení naznačuje, že se epizoda odehrává na stejném místě a ve stejném čase jako epizoda Pád střemhlav (2016). (hansel97)
  • V této epizodě se opět objevují malá kulatá zařízení, které si postavy umísťují na spánky, aby vstoupili do virtuální reality. Podobná technologie byla použita již v epizodách USS Callister (2017), Černé muzeum (2017) a Krokodýl (2017) například ke hraní her, svědecké výpovědi či extrakci vzpomínek. (hansel97)
  • Epizoda se natáčela v brazilském São Paulu od 18. března do 18. dubna 2018. (IvcaSammet)