1967 - Vietnamská válka. Na noční hlídce v džungli vypráví voják Rat Kiley kamarádům, co nedávno zažil. Sloužil s několika dalšími mladými mediky v lékařské jednotce ukryté v horách. Kromě občasných přísunů zraněných vojáků a víceméně marných pokusech o jejich záchranu, byl život na základně idylou. Jedlo se, popíjelo, pokuřovalo. Jediné, co chybělo, byla dámská společnost. Jednomu z mediků - Fossiemu - se však podařilo něco téměř nemožného. Pomocí důmyslných cest dostal na základnu svou dívku, mladičkou středostavovskou blondýnku Marianne. Když vystoupila v bělostných šatičkách z vrtulníku, byli všichni její přítomností ohromeni, brzy si však začali užívat příjemného smíchu i roztomilých dívčích vrtochů. Marianne se pouštěla na výpravy mimo základnu, seznamovala se s domorodci a nedbala příliš na ostražitost. Poblíž základny tábořil v zemljance oddíl „Zelených baretů", ostrých hochů cvičených pro boj zblízka a dlouhé přežití v džungli. Marianne se jimi zdála být fascinována a přitahována. Když však jedné noci zmizela z Fossieho postele a vrátila se až ráno s oddílem baretů, se kterým strávila celou noc na hlídce, rozhodl se Fossie, že je nejvyšší čas, aby se vrátila do Spojených států. Zároveň ji požádal o ruku a oba se oddávali slastným představám o manželství. Ráno v den odjezdu však Marianne zmizela a nebyla k nalezení...

Všichni předpokládali, že je mrtvá, a Fossie byl na hranici zoufalství. Po několika týdnech však Rat Marianne zahlédl s oddílem „Zelených baretů". Fossie ji navštívil v zemljance a chtěl ji odvést. Ona ale odmítla a prohlásila, že teprve tady našla sama sebe a že sem patří...

Na hlídce v džungli se dychtiví kamarádi dožadují pokračování příběhu. Rat ale neví, její další osud je jen spekulací. Prý zmizela v džungli a nikdy nikdo nenašel její tělo ani výzbroj... (oficiálny text distribútora)

Hal_Moore

Příjemné překvapení. Vojákova milenka se dle popisu tváří jako další tuctový film z válečného prostředí, jenž je vyroben pro televizi. Opak je však pravdou. Sice nejde o velkolepé vysokorozpočtové dílo, ale jde spíše o komornější podání zajímavého příběhu, který by mohl zaujmout i náročnější diváky. Kiefer Sutherland si vybírat role umí a dokáže vyniknout i v takto neznámém snímku, kde se spíše než na hvězdné herecké obsazení hraje na herecké výkony. Film z války ve Vietnamu překvapivě postrádá akční scény, které zde vůbec nechybí. Režisér si vystačí s pouhým situováním děje do Vietnamu. Snad jediná výtka směřuje ke zobrazení Zelených baretů, kteří zde vystupují jako zvířata bez emocí a schopnosti citu. Prostě kravina. Vše ostatní ale šlape jak má a dvě hodiny utečou jako voda. ()

laFei

Jestli existuje opravdu špatný nápad, tak je to tahat přítelkyni na bojiště.I když se na televizi moc nedívám, a z tohoto filmu jsem pošvihl prvních 5 minut, o to víc jsem si vychutnal ten zbytek.Jak se z původně naivní holčičky stane až fanatická amazonka, její přítel se psychicky zhroutí a to vše okořeněné drsným prostředím Vietnamu, prostě super.....a Zombo má pravdu...ze zelených baretů šel opravdu strach. ()

DJ Kritik

Pekne rozbehnutý film u mňa stroskotal na skokovej zmene predstaviteľky. Škoda. Ale inak pekný nápad o netradičný pohľad na vojnu vo Vietname...... ...... .. .......................... ............... .................. ....................... ........................ ......... ... ... .. ..... ................ .................... Akcia: ** Realita: *** Vtiahnutie do deja: *** Erotika:* Romantika: ** Hudba: *** ()

Zombo

Co s lidmi dokáže udělat válka - klasické téma žánru, v němž je obtížné vyhnout se klišé. V tomto případě byl dobře zvolen způsob vyprávění (formou neuvěřitelné historky), který tolik neruší plynulost v mých očích originálního příběhu z války. Díky výbornému zpracování a na mě neobvykle silně působící atmosféře "Namu" na Vojákovu milenku jen tak nezapomenu. A seznámení se zelenými barety tu nemá chybu, až běhá mráz po zádech. Škoda, že to neskončilo o něco dřív, nehledě na stopáž. 85% ()

Deverant

Z nějakého důvodu jsem od tohoto filmu hodně čekal, ten nápad, téma, námět, kdy se z rozkošné snoubenky mladého medika stane stín potulující se džunglí s M-16 mě jistým způsobem až fascinoval. A nebyl jsem zklamán. Přerod "sweetheart" od pozorování motýlů a experimentování s místní kuchyní přes trénink střelby a výklad o claymore mines končí číháním na oddíly Viet-kongu v džungli. Nemyslím si, že by ztvárnění baretů bylo nesmyslné, připomene seržanta Barnese (Četa) nebo plukovníka Kurtze (Apokalypsa) a tak nějak vůbec to co s člověkem může udělat válka. Rozhodně to není "válečný" film, ale velice zajímavý snímek o válce. ()