Dětství, které v Kalifornii prožila patnáctiletá Vanessa Lutz připomínalo peklo. Její nevlastní otec Larry obchoduje s drogami, matka Ramona je narkomanka a prostitutka, která už několik let předstírá, že nevidí, jak muž Vanessu pohlavně zneužívá. Když se nakonec otčím dostane za její zneužívaní a drogy za mříže a matka je zatčena za prostituci, usoudí sotva gramotná Vanessa, že se nechce dostat do žádné pěstounské rodiny a raději se rozhodne najít svou babičku, kterou v životě neviděla a začít u ní nový život. Ukradne auto sociální pracovnici, která měla na starost její rodinu a uteče z domu. Cestou se však auto porouchá a tak Vanessa pokračuje v cestě s mladým, příjemným a na první pohled slušným Bobem Wolvertonem, který pracuje jako právní poradce ve škole pro problémové chlapce. Bob si pomalu získává Vanessinu důvěru a nakonec ji přesvědčí, aby mu vyprávěla o tom, jak ji nevlastní otec pohlavně zneužíval. Jenže zanedlouho si šokovaná Vanessa uvědomí, že to, co vypráví, Boba vzrušuje. Vzápětí se ukáže, že muž je psychopatickým "vrahem z I-5", o němž se mluví ve zprávách. Muž, který zabíjí a znásilňuje ženy na dálnici I-5. A teď si jako další oběť vybral Vanessu. Dívka se pokusí z jeho auta uniknout, ale zjistí, že muž odstranil vnitřní kliku dveří. Podaří se jí zmocnit pistole a zasáhnout ho několika výstřely. Jako zázrakem však vrah přežije, Vanessa je zatčena a policie ji obviní z pokusu o vraždu. Americký film, který je zdařilou směsí road movie a vězeňského dramatu, vznikl v roce 1996 a původně byl určen pro televizní obrazovky, Velmi kladné recenze a příznivé přijetí nakonec vedly k rozhodnutí uvést film v kinech. Podle vlastního scénáře ho natočil jako svůj režijní debut scenárista Matthew Bright. (oficiálny text distribútora)

castor

Tohle děvče to má solidně nahnutý na několika frontách. Matka šlape a fetuje, nevlastní otec fetuje, má podmínku a po dospívající dcerce se rád sápe. Ona sama nepatří mezi školní premianty a zrovna se rozhodla pro jeden dlouhý trip. Jenže auto vypoví službu velmi záhy. Sveze ji dětský psychiatr. Sám poměrně značně nevyrovnaný. Výsledkem je zajímavá satira, černohumorná, brutální, výborně zahraná. Zejména mladinká Reese Witherspoon si tímhle filmem hodně šplhla, většinu scén si krade pro sebe. Kombinace panenkovského zevnějšku, ostrého slovníku a spontánního chování je v jejím podání výtečná. ()

Ichabod

Tady je jasný proč Reese Whiterspoon byla tak skvělou volbou pro Cruel Intentions a že je výbornou a poměrně univerzální herečkou s roztomilým kukučem (co se ale v posledních letech zakopala romantickými filmy) a tady v téhle ujeté krimi road movie (asi i) komedii hodně zúročilo, protože tu hraje nadlidsky čímž tenhle film posouvá o příčku výše. Kiefer Sutherland hraje několikátou variaci na tichýho slizkýho úchyla a řekněme si na rovinu, že tohle mu jde stejně dobře jako běhat po USA s pistolí a lovit teroristy. Hodně černý humor a absurdita mi tady sednula a podle mne se takových filmů točí hodně málo. ()

KOZEL84

Příběh o Červené Karkulce v moderním kabátku natočený jako černá krimikomedie.Já sem se perfektně bavil od začátku do konce!Reese Witherspoon už mi sice dokázala že umí hrát,ale tuhle parádu bych od ní stejně nečekal.Předvádí tu jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů co sem viděl a ještě je u toho tak k sežrání,že se člověk vlkovy ani nemůže divit (žáný strach nic takového ve filmu není:-)).Sutherland výborně sekunduje.No prostě sem tu zase jednou haluzově narazil na opravdovou perlu. ()

StarsFan

Asi to měla být parodie na Červenou Karkulku. Upřímně v to doufám, protože jinak budu pana režiséra do konce života strašit ve snech za to, jakýho kreténa ze mě udělal, když jsem si tohle pustila s výhledem drsného, vysoce atmosférického, noirového dramatu. Možná jsem si měla předem přečíst několik komentářů, abych zjistila, že místo jako charismatického, sexistického zabijáka uvidím Kiefera v noční košili a čepečku hrajícího si v postýlce po vzoru vlka na babičku. Sakra! Věřím tomu, že parodie to může být dobrá a že si ten film jde při správném naložení užít. Jenže to člověk nesmí čekat brutálně dobře natočenou psychárnu a všímat si mezer ve scénáři větších než ozonová díra. ()

MATADOR

Úchylný zabiják vs. negramotná blondýna. Hehe, no tak po shlédnutí tohohle filmu mám opravdu dilema, byl horší on, nebo ona?! Samozřejmě, vyjet po Vás v autě nějaký úchyl s tím, že Vám provede ty nejhorší věci, na které pomyslí, a měli byste u sebe zbraň, jednali by jste stejně jako hlavní hrdinka. Nejzajímavější na tomhle filmu je, že oba dva hlavní představitelé, aniž by za sebou měli hromadu rolí, předvádí výkon, který se v dnešní době oceňuje soškami. Spousta násilí, drsného chování a nadávek, ale samozřejmě dobře užitých. Drama, které až na pár nelogičností je naprosto výborné. ()

• Falešná krev, která byla použita v jedné scéně, vyvolala na kůži Reese Witherspoon alergickou reakci. (zajda404)
  • Make-up, který má Bob (Kiefer Sutherland) ve Vanessiných (Reese Witherspoon) nočních můrách, pochází už z prvních zkoušek kostýmů. Původně měla být použita složitější verze, která byla ale později zamítnuta. Líčení totiž trvalo šest hodin, což si štáb nemohl dovolit. (zajda404)
  • Ve scéně, kdy Vanessa (Reese Witherspoon) zvrací, byl použit jogurt. (zajda404)