Osmnáctiletá Audrey (Agnes Brucknerová) žije se svým otcem (John Corbett) v zapadákově uprostřed divukrásné pouště Nového Mexika. Ačkoli dívka touží po odchodu na vysokou školu, stará se raději o tátu, který se po smrti manželky, Audreyiny matky, uzavřel před světem, a o vážně nemocnou kamarádku Calistu (Kelli Garnerová). Beznadějné vyhlídky na budoucnost se ale přeci jen rozjasní, když se do sousedství přistěhuje sympatický mladík Mookey. Andrey se ho ale kupodivu nepokusí získat pro sebe, nýbrž pro Calistu, o níž ví, jak moc touží po citovém vztahu. Za chvíli je ruka v rukávu, ale Audrey si brzy uvědomí, že se někde stala chyba, protože k Mookeymu cítí víc než jen přátelství. To je ten moment, kdy se musí rozhodnout, zda bude na světě stále jen pro ostatní, nebo se konečně pokusí naplnit vlastní osud... (oficiálny text distribútora)

Bobofon

Tak tohle mi vyloženě sedlo - ta klidná až melancholická nálada filmu o místě na konci světa, zvaném Dreamland. Obývá ho pár lidiček v karavanech a přes zvláštní kouzlo okolní pouště by tu určitě nikdo nechtěl zkejsnout natrvalo. Ti, co tu jsou, buď rezignovali na nějaké životní ambice, nebo tu "nabírají dech" k dalšímu a lepšímu životu, nebo jsou nemocní. A uprostřed toho všeho netypický milostný trojúhelník, který zahýbe životy všech kolem. Krásně natočené, moc pěkně zahrané, nálada jako hrom. Škoda, že Jason Matzner už nic nenatočil, tedy aspoň tady na csfd u něj žádný další film není uveden. ()

ThomasCrown

Taká oddychovka, ktorá možno niekoho nudí, no ja som si tu to svoje našiel. Možno zaprášené, ale stále prekrásne prostredie, príbeh je fajn a pri oboch hlavných hrdinkách som nevedel, na ktorú sa skôr pozerať. Nádherné. ()