Nejde o město. Ale o ženu. A pěkně divokou. Poté co skončil vášnivý, ale často velmi bouřlivý vztah s London (Jessica Biel - Stealth: Přísně tajná mise), stává se ze Syda (Chris Evans - Fantastická čtyřka) troska, která svůj žal topí v alkoholu a drogách. A když se navíc dozvídá, že se London bude stěhovat z města a přátelé pro ní proto chystají rozlučkovou párty, rozčílí ho to tolik, že se společně se svým dealerem (Jason Statham - Kurýr 2) na večírek vetře. London je dráždivý film o touze neztratit bývalou lásku bez ohledu na cenu, kterou to bude stát s velkou účastí hvězd. (oficiálny text distribútora)

numi

Tak neuvěřitelně skutečný a snadno uvěřitelný film už dlouho nepamatuju. Film stojí na malém počtu osob, které jsou ovšem tak rozdílné, že ta jediná věc, která je spojuje (kokain), z nich dělá karikutury jednoho jediného, odosobnělého a sebezničujícího charakteru, který se utápí buď ve svých malicherných problémech či v naddimenzovaných existencionálních otázkách o bohu a vesmíru. Děj se odehrává na relativně malém počtu lokací, ale dokonce ani koupelna, ve které divák "prožije" snad tři čtvrtiny děje, se neokouká díky výborně na aktuální děj navazáným flashbackům a psychedelickým hrátkám s kamerou, rozostřením a zrcadlem. Celková atmosféra stojí a padá na ostrých a výbušných dialozích a tím pádem na výkonech jednotlivých herců. Slečny herečky dobře vypadají, jsou sexy a nic nekazí, zatímco Chris Evans (méně) a Jason Statham (více) vytahují snímek z banalitních keců do inteligentní debaty o ničem a o všem. Dá-li se to tak ovšem říct. Nebýt přerodu v romatický snímek, těsně před koncem, tak to Hunter Richards mohl dotlouct v docela hodně povedené drama dvou osamělých mužů dvou různých generací. Takhle je dobře budovaný depresivní dojem z podstatné části snímku roztříštěn návalem hořkosladkokyselých emocí v závěru a stejná chuť pak zůstane divákovi na jazyku i při závěrečných titulcích. Škoda, přeškoda. Potenciál byl obrovský. Tři a půl. [únor 2006] ()

liuk

Velmi zajímavá a rychle utíkající konverzačka na záchodě jedné rozlučkové párty. Podle pořadí herců na této stránce jsem se bál, že tam vypiplaná kráska Biel bude nejvíc, naštěstí se tak nestalo a když se objeví ke konci, ani mi nevadila. Asi protože si mě předtím film získal skvělým Evansem a Stathamem, který je zatraceně cool i když zrovna neběhá po kamióneh. Na WC rozeberou hodně ujetých i vážnějších témat, ze kterých mi vadily jen ty "boží". No a některé ty flashbacky/vysvětlovačky z paměti také jen tak nevymizí. ()

klerik

Vzťahová konverzačka. Poňatá trochu modernejšie (drogy, nadávky). Občas mi to pripomenulo CLOSER. Miestami to zaškrípe, ale inak to super odsýpa a mne sa to dosť páčilo. Herecké výkony fajn, Statham pripomína, že začínal ukecanými Ritchieovkami, až potom začal mlátiť ľudí. Trochu viac vyšperkovať scenár a je to skvelé. Dávam 4, aby bolo jasné, že aj napriek drobnostiam ide o vydarený film... ()

Superpero

Ale jo mě se to líbilo. Některé rádobyfilosofické kecy o bohu jsou sice dost prvoplánový a tak uplně mi tam neseděj, ale vyvažujou to fakt zábavný scénky typu Jason Statham v S/M salonu, nebo japonci co řvou "di do prdele rejže." On se vlastně celý ten film snaží působit strašně hlubokomyslně a cool třeba i používáním takových těch nečekaných střihů a celé prostředí kde se odehrává je takové moderní vyvoněné a dost odosobněné. Herci jsou dobří a Jessice to hypersluší. Jason Statham "mateuje" jak o život a Chrise Evanse musim pochválit, protože má pořád dost dlouhý dialogy a mluví strašně rychle, takže asi dalo práci se to naučit. Hlavní je, že jsem se nenudil. ()

PauloZ

Romatická zápletka v nevídaném feťáckém kabátku s parádním drajvem a velmi dobře napsanými charaktery postav. Chris feťáčka zahrát umí, ukázal to taky v Puncture a Jessica, i když dává, je přeci jen spíš taková třešnička na dortu. Všechny ale s naprostým přehledem natírá výtečný Jason Statham, který solí svůj text nevídaným způsobem a s takovou porcí charismatu, že by to jeden neustál! Finálová bitečka v bytě je pak skvělá cool tečka. Totálně mě to celé překvapilo a bavilo. ()

• Celé natáčení probíhalo v New Yorku. (Terva)
  • O hudbu k filmu sa kompletne postarala americká elektronická skupina The Crystal Method. Celkovo zaznie 14 ich skladieb. (Arsenal83)
  • Dane Cook, ktorý hrá Georga, v skutočnosti vo filme používa niektoré repliky z jeho stand up vystúpení. (Arsenal83)