Hypotéza

• USA Hypotheses, The
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1988, 6 min

Příběh je groteskní, lehce satirickou animační etudou z oblasti science fiction na téma člověk a vesmír. (oficiálny text distribútora)

TomasKotlant

Hypoteticky nás stále někdo sleduje. Hypoteticky je veškeré lidské chování kontrolováno a cenzurováno mimozemšťany. Hypoteticky geniálně zpracovaná geniální myšlenka. ()

Mackin

Z filmů, na kterých se podílel výtvarník Vladimír Jiránek, je Hypotéza rozhodně horším kouskem, který příliš spoléhá na závěrečnou pointu. ()

Pohrobek

Animák výtvarníka Vladimíra Jiránka, nakreslený jeho charakteristickým stylem. O tom, že v zájmu marťanů je nejvíce to, abychom na jejich existenci nevěřili. ()

anais

Krátká hříčka o vědcích, kteří pomocí matematických výpočtů nakreslí obrázek mimozemšťana, načež přijde vědec jim neznámý, a dokáže, že je jejich hypotéza špatně, a mimozemšťané neexistují. (SPOILER- sám pak odejde, sundá si lidský převlek a odletí talířem na svou planetu). Jiránkova kresba se do vědeckého prostředí vyloženě hodí. Celý film je vykreslen jen v černé a bílé, pomocí kontur. Dlouhé bílé pláště vědátorů tak hezky rezonují v celém vědeckém prostředí filmu. Milé, vtipné. ()