Životopisný film o George C. Wallaceovi (Gary Sinis), bývalém guvernérovi Alabamy. Příběh začíná v roce 1950, kdy byl Wallace soudcem v Barbour County. Popisuje jeho postoj k rasové segregaci, která ho málem vynesla v roce 1968 až na post prezidenta USA. (Terva)

Slasher

Proslulý alabamský bojovník za zachování segregace a černošská nepráva, tím pádem jeden z ikonických záporáků dějin USA, možná nebyl až tak černobílá postava. Sinise se tu pohybuje střídavě na hraně s nenávistí, střídavě je citlivý sympaťák a v pozdější fázi kripl plný hořkých výčitek svědomí (sám Wallace byl proti filmu). Herecky paráda, pár žhavých scén s mladou Angelinou, jen poněkud rozvleklejší. ()

danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - cena (2) - *Nejlepší minisérie / TV film, *Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Angelina Jolie + nominace (2) - Nejlepší herec v minisérii / TV filmu - Gary Sinise, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Mare Winningham ()

Morholt

Možné spoilery. V úvodní polovině se mi líbilo, že ačkoliv byl George Wallace tvrdým stoupencem segregace, nebylo na tuhle část jeho života nahlížen nijak zvlášť kriticky, což by v dnešní době asi tak úplně neprošlo. Bavily i šikovně přetočené dobové záběry, ale jinak toho první část příliš nenabídla a pokud bych si před filmem o Wallaceovi něco nenačetl, příšerně bych se nudil. Druhá polovina už byla zábavnější protože odpůrci segregace byli čím dál hlasitější, politická atmosféra začala houstnout a došlo i na nejprovařenější momenty z bojů za rovnoprávnost. Navíc vedle skvělého Garyho Sinise dostala prostor neméně dobrá Mare Winningham v roli první dámy Alabamy. Bohužel to, čeho jsem se obával, se dostavilo v celé své nahotě a tím bylo guvernérovo prohlédnutí. V tu chvíli film působil jako ta nejlacinější protirasisitická agitka a celkový dojem to dost pošramotilo. Za zmínku ještě stojí účast Angeliny pře lobotomií. Má tu sice jen pár štěků, ale je fajn si připomenout, že to kdysi byla docela milá holka. 55% ()

• Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)
  • Iris Grossman získal cenu Casting Society of America v kategorii nejlepší casting. (Terva)
  • Michael Z. Chanan, Charles M. Lagola a Arlan Jay Vetter získali cenu Art Directors Guild v kategorii nejlepší výrobní design. (Terva)