Takto to už ďalej nejde. Obaja to cítia rovnako. Ale ľahko sa to povie, pokiaľ sa ani jeden nemieni vzdať bytu, ktorý si spoločne kúpili. Realizácia rozchodu v takom prípade začína byť zložitejšia. Z dvoch predtým zamilovaných ľudí sa tak stávajú spolubývajúci. Ich rozchod sprevádza séria vtipných a zároveň silno emotívnych situácii, v ktorých obaja účastníci pripomínajú skôr vojnových stratégov. Hviezdne obsadená komédia s Jennifer Aniston a Vincom Vaughnom je skvelým príbehom o konci jedného vzťahu. (TV Markíza)

Bauer

Nějak mi k tomuhle filmu nepasuje ten žánr komedie. Romantický film to je bez pochyby. Samozřejmně nějaké ty vtipné scény se zde najdou ale je jich minimálně a nejsou takové, že bych se vyloženě smál až nahlas. Krásná Jennifer Aniston a sympaťák Vince Vaughn, který mně potěšil, protože ve filmu hraje GTASA, vytovořili dvojku, která se k sobě skvěle hodí. Pro mně osobně je tento film něčím zajímavým, jen nevím čím. Něco takového jsem ještě neviděl. Docela se mi líbilo, že se na konci nekonal žádný happy-end. Taky nemůžu říct, že bych se celých 105 minut nudil. To rozhodně ne!! Zhruba těch 105 minut jsem ztrávil v celku příjemně! ()

becki_tu

Rozchod je přesně tím filmem, který by podle mě klidně mohl být vzorem pro romantické komedie. Žádné diblíkovské herecké výkony, žádné začínající herecké hvězdičky, žádný nucený humor, žádná střední škola a žádné fotbalové mužstvo. Tenhle film se pohybuje totiž přesně na hranici mezi komedií a vážným dramatem, přesněji bych Rozchod popsal spíš jako inteligentně a vkusně odlehčené romantické drama. A pokud v něm nenajdete spoustu životních pravd a vztahových pravidel, zkuste to příště radši někde jinde. ()

kleopatra

Rozchod! je z těch filmů, kterému víc než cokoli škodí ona romanticko komediální nálepka, protože to není ani na slzy, ani na uválení v kotrmelcích, ale mě je sympatický právě tím, že ve své podstatě skutečně hodně připomíná partnerský život. Muž si chce zahrát hru, kulečník, zapařit s kámoši, žena chce uklizený byt, pohodu a hlavně přesný počet citronů. Teorie o Venuši a Marsu v praxi. Myslela jsem, že sbírání ponožek a povalujích se hadrů je ženským národním sportem jen u nás a ono ne, to mě potěšilo. A spoustu dalších zjištění jako třeba, že i když má každý rád něco jiného, může to fungovat, když si ti dva dají šanci, takže věta z kámošových úst "přiznej si, ta holka neměla šanci" vystihla mnohé. Kdyby se do scénáře vloudilo trochu Allenovského sarkasmu, byla by to výborná komedie, kdyby se naopak mírně "ochladilo", viděla bych to na Nicholse. Nic z toho se nestalo, ale to stěžejní, čemu rozumím a líbí se mi to, to tam je a plánuju si, že někdy (až posbírám ponožky, umyju nádobí, naaranžuju citrony .... ) si to zase s chutí pustím. ()

lesumir

Od pradávna je známo, že komedie je komedii proto, že má "šťastný" konec... A tohle... Tohle končí opravdu nechutně, že jsem tři minuty cítil opravdu divné rozpoložení a to je právě to, co u filmů nenávidím, abych se po nich cítil divně. O tom to přeci není. ___ Vtipu se dočkáme sice často, ale většina z nich vůbec zábavná není. Ok, zpěvu bratra Brooke jsem se sice zasmál, ale jinak... ___ Jenn Aniston je opravdu bohyně, je krásná, inteligentní a vyhovuje mi i jako herečka. Takovou ženskou bych vážně bral všemi třiceti :-) Do života ideální, i guess... _ No ale i přesto pouze dvě hvězdičky, jedna za Vince a druhá za Jenn. ()

Dever

Soundtrack Jon Brion: 1. Crazy Little Thing Called Love - Dwight Yoakam ,2. Who Loves You Baby - Telly Savalas ,3. Story of My Life - Social Distortion ,4. The Break-Up Theme - Jon Brion ,5. Timebomb - Old 97's ,6. Boogie Nights - John Michal Higgins/Sumphony of Guys ,7. Ay Cosita Linda - Perez Prado ,8. 26 - Shawn Lee ,9. It's Only a Paper Moon - Ella Fitzgerald ,10. Mirror - Jon Brion ,11. Time - Rich Jacques ,12. La Vem a Baiana - Jussara Silviera ,13. I Can See Clearly Now - Johnny Nash ,14. Rainbow Connection - John Michal Higgins/Sumphony of Guys, ()

• Jedná se o čtvrtou hereckou spolupráci Vince Vaughna a jeho kamaráda, režiséra Jona Favreaua. (Edgerton)
  • Jennifer Aniston a Vince Vaughn získali na Teen Choice Awards cenu za Nejlepší chemii mezi herci. (imro)
  • Rozchodová komedie stála Universal 52 milionů, a už během prvních třech dnů promítání (2. – 4. 7. 2006) vydělala na první příčce neočekávaných 39,1 mil. dolarů. Celkový obrat se v USA vyšplhal na 118,7 milionu. (imro)