Bakalářský příběh, který velmi vtipnou, úsměvnou formou vypráví příběh rodiny, která se vydává na modelářskou soutěž do Paříže, aniž znají všichni její členové dobře francouzsky. To, co se jim přihodí po cestě, způsobí řadu komplikací nejen jim, ale i mnoha lidem kolem nich, včetně francouzské policie. (oficiálny text distribútora)

ostravak30

Tak tohle je přesně ten typ povídky, u které naprosto věřím, že ji fakt vymyslí jen život. Umím si představit něco takového i v naší rodině, kdybychom ovšem někdy vůbec jeli do Paříže, neboť my byli také magneti na trapasy. Povídka je celkem dobře obsazená, jen v tom blázinci mi to přišlo zahrané tvůrci do krajnosti, ale příběhově velmi úsměvná. ()

otík

Jedna z nejlepších bakalářských povídek vůbec. Parádní představení herců včetně krásné francouzštiny, jejíž překlad běží v titulcích. Freimanovou zapomenou Navrátil se synem na cestě do Paříže někde v lesích, shoda náhod ji pak přivede do blázince, kde si vše musí "vyříkat" s doktorem Soukupem. Zábavná, poučná a dobře natočená povídka. Hudba: Zdeněk Procházka, Milan Dvořák, František Živný, Miloš Holeček & Štěpán Koníček. ()

anitae

Jj, to bylo ze života;)) úplně si to dovedu představit - vyběhnu v noční košili z přívěsu na záchod do lesíka, dveře zabouchne vítr, rodinka si myslí že je komplet a frčí dál - zůstanu na silnici v košili s rołičkou hajzl papíru a baterkou, a zrovna v tu dobu na stejném místě uteče z blázince pošahaná ženská v noční košili - to vše ve Francii, když neumím francouzsky ani slovo. 5* za nápad, provedení už bylo horší. ()