JIMMY NEUTRON je geniální kluk, který má jeden velký sen: navázat spojení s mimozemskou civilizací. Z toastovače si sestrojí satelit a jednou v noci na něm opravdu zachytí signál neznámého druhu. V městečku Retroville se pak objeví podivná vesmírná válečná loď. Záhy se ztratí rodiče Jimmyho i ostatních dětí z města a letadlo neznámé civilizace opět mizí ve vesmíru. Jimmyho teď čeká úkol obtížný pro druhé děti, ne však pro něho. Je přeci génius! Musí zachránit všechny dospělé! A tak sestrojí vesmírné plavidlo a spolu s elektronickým psem Goddardem, svým nejlepším přítelem Carlem a ostatními dětmi vyráží na oběžnou dráhu, vzhůru k cizím světům a dobrodružstvím... (oficiálny text distribútora)

ABLABLABLA

Pro malé děti to musí být asi bomba, nebo pro hodně dětinské puberťáky. Pro mě ten průměr, možná trošku lepší než průměr. Vůbec se mi nelíbila animace, ale za to hlášky, scénky a nápady byly některé velmi podařené. Co, můžete dělat, když vaši nejsou doma; mimozemšťani jsou žloutky vypadající jak sliz a jejich bůh je velký kur; udělat si vesmírnou loď z atrakcí zábavního parku (jako ta chobotnice byla hodně dobrá); učitelka bojující s červem pomocí úhloměru; účes alá holčička; a spousty dalších detailů, ale ani to to nezvedne přes 3,5* hvězdy. P.S. Ten pes byl naprosto boží...chci. (Ne, to vůbec neodkazuje na to, že jsem infantilní). ()

honajz2

Z tohohle už jsem nejspíš vyrostl, ale ačkoli to i na mě působilo už příliš dětsky, musím uznat, že pro děcka to není vůbec špatné. V dnešní době už je to asi nezaujme, protože tahle 3D animace už dost zestárla, ale humorem, příběhem a postavami to něco do sebe má. A určité jednotlivosti ze všech tří kategorií mě zaujaly taktéž, některé hlášky a některé nápady se mi prostě líbily. Nejvíc se mi na tom stejně ale líbil ten pes Goddard, u kterého jsem celou dobu přemýšlel nad tím, jestli mu tvůrci tohle jméno dali podle toho, koho mám na mysli... :D Takže na jedno zhlédnutí to celkem ujde, ale holt už to není pro mě. Slabé 3* ()

Blazkowicz

Ve školce mě to bavilo, hlavně ten seriál. Už tehdy mi v paměti utkvěla hlavně stylizace. To je taky jediný důvod, proč si to vůbec pouštím. Ten vizuál má prostě nevysvětlitelné kouzlo, nejde to popsat. Většina animáků z přelomu tisíciletí to tak má. No, jinak je to ale retardovaná pohádka pro retardované děti. Já proti animovaným pohádkám nic nemám, rád se na ně mrknu, ale toto bylo až příliš dětské. 1* ()

Anniysha

Pokud bych se měla rozhodnout mezi Shrekem, Příšerkami A Jimmym, vybrala bych si Příšerky. Přesto je ale Jimmy Neutron nejlepší pohádka pro děti , co jsem viděla. Je to koukatelné i pro starší publikum - Jimmyho přihlouplý kamarád, mimozemšťani , tančící rodiče a nebo domácí laboratoř..to Vás prostě bude bavit!! ()

Galadriel

Tenhle film jsem se rozhodla půjčit v půjčovně poté, co jsem shlédla Oscarový večer 2001. Shreka i Příšerky už jsem měla za sebou a tak mě zajímal i ten třetí kandidát na nejlepší animovaný film. A nezklamal mě. Neobyčejně vtipný film, se zajímavou animací prorostlý skvělými momenty. A nesmím vynechat mimozemšťany, kteří opravdu nemají chybu. ()

• Jméno jedné z hlavních postav Sheena Esteveze vymyslel Martin Sheen, jehož rodné jméno je Ramon Estevez. (Pumiiix)
  • Jimmyho Neutrona ve skutečnosti dabuje žena. (Karlsberger)
  • Film natočen po vzoru několika tříminutových snímků, které vysílal dětský TV kanál Nickoledeon v letech 1999 až 2002. (Terva)