V USA zasedá komise, aby rozhodla o projektu ALF, neboli bezprostřední budoucnosti jediného žijícího mimozemšťana na planetě. Plukovník Gilbert Milfoil navrhuje vetřelce podrobit testům a nakonec definitivně zlikvidovat a kapitán. Rick Mullican a major Melissa Hillová jsou pro Alfovo propuštění. Komise rozhodne o přezkoumání informací a odložení zasedání o 14 dní a do té doby se nesmí na Alfovi provádět žádné testy. To se ale nelíbí plukovníkovi Milfoilovi a pokusí se všechno vyřešit po svém. (jonyyy)

Adramelech odpad!

Zobrazit mimozemšťana jako plyšáka mi nepřijde právě vkusné. Pokud se to donese skutečným mimozemšťanům, tak nám přiletí nakopat. Alf je zde prezentován jako stvoření lavírující svým naturelem mezi žravostí, chamtivostí, naivitou, inteligencí a debilitou, čímž má být patrně dosaženo komického, z mého pohledu však spíše antipatického účinku jeho postavy. Fandil jsem tomu americkému generálovi, co navrhoval Alfovu fyzickou likvidaci. I vojenským papalášům to někdy docela dobře myslí, a hlavně by ten film dřív skončil. Prý to původně byl nějaký seriál, nejspíš pro děti, tak ten neznám, ale bez tohoto filmu bych se klidně obešel. ()

Alfréda

Není to dobré, ale holt nějaké rozuzlení Alfova série potřebovala, když televize zastavila natáčení seriálu za minutu dvanáct. Teď už víme, kam Alfa armáda šoupla, jak s ním nakládala, a zda na něm opravdu dělala testy. Hlavním hrdinou filmu bohužel není chlupáč Alf, ale Mrtvola ze Žhavých výstřelů a ta kočka z jednoho z nejhorších dílů Pátku třináctého. Alf je součástí dějové linky, ale netvoří ji. Konec je dobrý, ale návrat na oběžnou dráhu se nekoná. Absence prostředí Tannerovic baráku, kde Alf páchal zlo, ubírá na působivosti, jelikož ve sterilním prostředí výzkumného ústavu se té všední neplechy moc zla páchat nedalo. Je to takové mdlé, nijaké, ovšem pořád lepší než otazník v hlavě po nedodělané poslední epizodě "Consider Me Gone". A ne, nemohli raději natočit 5.řadu, jak tu mnozí píšou. Herci Tannerovi měli natáčení i chlupáče plné zuby. To je konec konců hlavní důvod, proč s žádným pokračováním nikdy nesouhlasili. 30% ()

tron

Keď som sa ako decko dopočul, že Alf bude mať vlastný celovečerák, bol som natešený, lebo jeho TV show som zbožňoval. Následne sa dostavil smútok, to keď som zistil, že snímka nejde do kín. Keď som sa k nej po rokoch dostal, prišiel ďalší smútok. Seriál mám dodnes rád, ale celovečerák je smutný. Bez Tannerovcov je titulný plyšový hrdina až nečakane slabý, hoci v seriáli často vyvolal dojem, že ľudia (a mačky) sú skôr krovie. ()

Nancy

Určitě velké zklamání po skvělém seriálu, který mi připomíná mé krásné dětství. Alf přišel o mnoho ze svého mohutného charisma a není už ani tak vtipný. Celá rodinná atmosféra je pryč a Alf místo aby provokoval sousedy a vykrádal lednici, radši zdrhá z výzkumné stanice. Postrádám mnoho kultovních postav, jednak celou rodinu Tannerových a pak i sousedku Okmonkovou. Tenhle komerční systém Hollywoodu nemám ráda - z každého populárního seriálu nebo grotesky udělat hned celovečerák. Výsledek je předem jasný, ale stejně si svět nedá pokoj. Velká škoda... ()

Sadova302b50

Seriál jsem zbožňovala a tak jsem byla na film velmi zvědavá. První část ještě docela šla, potom se to nějak zbortilo tuctového, nudného filmu s naprosto předepsanou linkou, co a kam se má ubírat a především se slabým humorem omezeným jen na pár Alfových hlášek. Škoda, seriál byl pro mě kultovní. Alespoň, že zůstal Ota Jirák v českému dabingu. 43% ()