Rok 2200. Na kosmickou základnu BABYLON 5, kde se stkávají lidé z celého vesmíru, přiváží archeolog Bryson tajemnou kouli nalezenou na pohřebišti mrtvých. na základnu přijíždějí i lovci duší , kteří kapitánku základny varují před pokusy, které archeolog s koulí provádí, neboť je v ní uvězněna miliarda duší vyhynulého národa. Pokud budou duše z koule vysvobozeny, začnou se mstít. Vrchní lovec duší (Martin Sheen) se ve spolupráci se šéfem ochranky zackem pouští do boje s hrozícím nebezpečím... (oficiálny text distribútora)

PKD

Pohoda, kterou si jednou za čas, pustím. Ale za mě, rozhodně nejslabší film. Gathering nepočítám, to je pilot. Holobordel byl fajn (velitelka v sexy prádle ještě víc;-) a Martin Sheen ve své zřídkakdy kladné roli, byl dostatečně zajímavý, byť...neměl moc prostoru. Což je škoda, když se dal takový herec využíti naplno.;-) Nejvtipnější scéna? Asi ta, kde se v onom holobordelu setkají manželé, kteří se neviděli 10000 let a chlápek jen zírá, páč trojku si přece neobjednal, a vykládá něco o svém psychologickém profilu a že byl v armádě, checht.;-) ()

filmmovier

Další nezapomenutelné scífko z prostředí krásné vesmírné stanice Babylon 5. Na výsost zábavná a napínavá podívaná potěší i člověka nepolíbeného původním seriálem (třeba mě). Začátek, dobrodružně a strašidelně laděný mě nadchl a u zápletky s holobordelem jsem se zase pobavil. Jsou tu skvělé herecké výkony a postavy, první zastupují hlavně Ian McShane a Martin Sheen (poznal jsem ho :D), druhou zase kapitánka stanice a náš starý známý Garibaldi, který bodoval. Druhý B5 film mě bavil o hodně víc než Třetí prostor, ale v druhé polovině se to zlomilo a Řeka duší se dostala na úroveň svého předchůdce. Výborné triky, vynikající zápletka, postavy, obsazení i finále. Babylon 5 se prochází těmi nejlepšími filmovými žánry a opět nám připravil bezvadnou podívanou. Sci-fi jak má být, opravdu potěšující po technické stránce i žánrové. 80%. /7.6.2013 - Po druhém zkouknutí bych tomu rád dal pět hvězd. Bavilo mě všechno - zápletka (a tipněte si, která víc), herci a vtip. Rozhodně o stupínek lepší než Třetí prostor./ ()

Dan9K

V podstatě úplně stejně výrazné zápory jako u Třetího prostoru, jen tohle je díky dialogům krapet zábavnější podívaná, s docela dobrým námětem, který byl ale zpracován bídně, komorně a se zbytečným důrazem na nedůležité části příběhu. Tenhle film mohl být uveden už tuplem v samotném seriálu jako rozvinutí jedné z raných epizod první série, i když pokud film srovnám se seriálem, je prostě horší. Děj by splňoval pouze úlohu vatového dílu, který zdržuje od hlavní zápletky. "Film" táhne celkem překvapivě kapitánka Lochley, narozdíl od Třetího prostoru, který netáhl nikdo a je rovněž zajímavější časové zasazení příběhu, které se odehrává rok po seriálu (datum uvedené v oficiální textu distributora je mimózní), ačkoliv by se mohl odehrávat úplně jindy a bylo by to fuk (jen by zmizelo pár zábavných narážek v úvodu). Co se týče efektů, zdály se mi tentokrát lepší, asi je to tím, že již nejsou tak přesvětlené. Jinak je to nejspíš výjimečný Babylon film v tom, že se tvůrcům podařilo sehnat takovou hvězdu (Martin Sheen), ale pod vrstvou make-upu stejně nebyla moc poznat. ()

Luk Skywalker

Sledoval se lépe než Třetí prostor, ale platí totéž co pro něj, klidně to mohl být jeden díl seriálu (dalo by se ubrat to mi věřte), ale musel by se odehrávat dříve než je zde zasazen - odehrává se po páté řadě a rok zde uveden od distributora je špatný, neboť v samotném filmu se dozvíte, který přesně je rok. Každopádně film nenudí, námět je dobrý a kapitánka to táhne nejvíc (v seriálu neměla tolik prostoru a navíc zdatnou konkurenci, tu je pouze Garibaldi) a holobordel pobavil, ale kdyby nebyl, tak by to stačilo na tu zmíněnou jednu epizodu. ()

majo25

Nebudem sa tváriť, že to je starý známy Babylon 5, ako ho poznáme zo seriálu, či z iných filmov o tejto stanici, ale stále ide o zaujímavý film s atraktívnym námetom o posmrtnom živote a dobre zvládnutou zápletkou. Pripomína izolovanú seriálovú epizódu, len je viac natiahnutá, možno menej akčná a chýbajú v nej dôležité postavy a rasy z babylonského univerza - Sheridan, Centaurovia, Minbariovia, Narnovia. Oproti ostatným filmom je v nej konečne aj nejaký menší humor (napr. komandérka ako jedna z dievčat holobordelu) a čerešničkou na torte je obsadenie Martina Sheena do postavy mimozemskej rasy Lovcov duší. ()