honajz

On to ten dědula naoko pomatený, hubený, neměl špatně vymyšlené, stačilo málo, a měl vše. Zapomněl však na cosi jako lidskou čest. Kterou tady má samozřejmě málokdo, Divoký západ je holt drsný kraj, ale někteří přece v sobě ještě nějakou mají. On ten film je vlastně právě o té cti. Poprvé mě to napadlo u té scény, jak jde jako falešný mnich jakože znovu vysvětit kostel, ale pak se mi to potvrdilo tou rolí dívky i tím, jak je schválně nahnal proti sobě. A ten závěr tomu odpovídá - vina a trest a můžeme se jen domnívat, co se stane, až překročí řeku, jestli střelba, nebo vězení. Má to i hrozně zvláštní a zajímavou atmosféru plus různá opuštěná místa a městečka. Ale málo platné - třeba hudba je vykradená z motivů jiných, slavnějších spaghetti westernů, a ústřední zápletka z Hodný, zlý, ošklivý. A popravdě si nejsem jist, jestli ta krádež v pevnosti byla vymyšlená geniálně, nebo zcela blbě, protože stála na mnoha varchrlatých proměnných. Ale tou svou podmanivou atmosférou - a navíc Maurice Poli občas připomíná mladého Anthony Quinna - si mě ten film koupil. ()

špaček421

Námět s vykradením vojenské pevnosti by nebyl špatný, ale scénář je tak nelogický a obsazení (s výjimkou Gérarda Hertera) tak špatné, že jsem u toho málem usnul. Jediná dobrá scéna je Herter v dostavníku asi po dvaceti minutách filmu. Zbytek nestojí za nic. ()

kkarx

Western s nízkým rozpočtem inspirovaný Hodným, zlým a ošklivým, ale za to se špičkovou režií co se týče žánru a dvěma skutečně výraznými charaktery hranými Herterem v roli psychotického důstojníka a Polim v roli pistolníka. Škoda že plánovač akce nebyl tak dobrý jako tihle dva (ne tak známý Jacques Herlin). Jenom úplný závěr se mi nelíbil a byl trochu zklamáním. Režie je tak dobrá, že ten nízký rozpočet vlastně není ani moc znát. Montero natočil ještě o třídu lepší Thunder Over El Paso. ()