Přiznejme si, kdo z nás by si někdy, byť na pár chvil, nepřál chytit kouzelnou rybku, co plní i ta nejtajnější přání... Rybku, co sny a fantazii proměňuje v dokonalou skutečnost. Ale přináší tak snadno splněná přání opravdové štěstí...? Nechme o tom vyprávět moudrou pohádku O zlaté rybce, kterou A. S. Puškin napsal už v 1. polovině 19. století. Stále živému příběhu budeme i dnes určitě dobře rozumět. (oficiálny text distribútora)

Nick321

Moc hezká ateliérová pohádka. Všichni herci zahráli na výbornou. Mít carevnu jako byly ty dvě škatule, to musí být vyloženě radost. :D Jen by mne zajímal takový technický detail- kdo se tedy stal carevnou / carem poté, co ty dvě nány zmizely, a že to nebylo dvořanům divné, že mají najednou carevnu a kněžnu, zda jim rybka propůjčila podobu někoho, kdo tam už byl. ()

Moly

Pamatuji si, ža jako malou mne tahle pohádka doslova deprimovala. Cítila jsem z ní ten chlad, vlhký vzduch. Teď, přeci jen o něco starší jsem konečně docenila, s jakým málem se dá vystačit a vyvolat tak teskné pocity. Takových pohádek, kdyby bylo více. Krásná poetika, vynikající pan Kemr a ani další herci nezaostávají. ()

alonsanfan

Další z řady studiových kulisových pohádek paní režisérky Janečkové. Skvělé obsazení hlavních rolí. Úžasná manželka rybáře paní Galatíková, její tupá nevycválaná dcerka paní Konvalinková a kdo jiný v roli ženštinami utrápeního rybáře než nejcharismatičtější smutný herec pan Kemr, mihnuvší se pan Štěpánek v roli bojara či vodní car pan Vinklář. Pohádka je příjemně „rusky“ stylizovaná a inspirace Mrazíkem je přímo hmatatelná, zejména promítnutí Marfušky do dcery rybáře. Zajímavé je i podání scén z podvodního království, vlastně carství. V závěru mi možná trošku chybělo důraznější potrestání ženštin. Psychický teror, který od své rodiny rybář zakouší by bylo možné v dnešní době zcela určitě řešit pomocí vykázání z domácnosti. ()

mira007

Pohádka o rybáři, kterému to chytání ryb moc nejde do doby než chytí zlatou rybku, bohužel má zlou ženu a stupidní chamtivou dceru. Hodně levná studiová osmdesátková pohádka dle Puškina, která má jediné plus ve skvělých hereckých výkonech Kemra ( to mu sedne jako životní role ) a Galatíkové. Provedení primitivní, ale účinné. ()

D.Moore

Obzvlášť Josef Kemr v téhle televizní pohádce předvádí něco úžasného - a to nejen na pohádkové poměry. Pochmurnou atmosféru příběhu navíc dobře vyvažuje nadhled a neukřičený humor, takže ve výsledku jde o příjemnou podívanou s velmi zajímavým koncem (s malým otazníkem určeným spíše dospělým divákům). ()