Moucha

• Francúzsko Les Aventures d'une mouche (viac)
všetky plagáty

4 a pol minútové diely "FLY TALES" zachycujú svet hmyzu, v ktorom hlavnou postavou je malá mucha, plná elánu a chuti do života. Pri svojichj cestách a dobrodružstvách nachádza nových (ne)priateľov a postupne popri tom poznáva tento náš, pre ňu obrovský svet ľudí. Svet, ktorý je pre muchu na jednej strane krásny a plný možností, ale na druhej strane aj krutý a nemilosrdný voči druhu akým je hmyz. Sama sa neraz ocitne v situáciach, ktoré su priam o päsť... (Georgei)

Dever

Videl som väčšinu dielov, možno dokonca všetky a musím povedať aj keď som to videl strašne dávno, že to bol môj najobľúbenejší mini seriál, ktorý som mohol v telke pozerať. Väčšina dielov je úplne jednoduchých,podarených a čo viac strašne zábavných................ Soundtrack Daniel Scott: ()

Viktooorka

nejsympatičtější mrška, kterou znám :) její pětiminutový dobrodružství se jentak nezapomínají :) rychle Vám vlétne do podvědomí a jetak nevyleze :) jo ta byla nakreslená snad na všechn sešitech co jsem měla :-D ()

igi B.

Krátké grotesky ze života hmyzu. A mouchy snězte si mě... A co je to štěstí? . . . Zlatej Sekora a jeho kousky mládence Ferdy mravence, že... Takže snad pro ty malinké dětičky, co se jéje zasmějou všemu a víc už na tím nehloubají. Protože sakryš, páni lajdáci, vždyť té moušeně se při letu ani nehejbají křidýlka! A ať mi nikdo neříká, že se u těch kresbiček hmyzáků páni animátoři vizuálně neinspirovali právě u páně Sekory... (?!) - - - P.S. A ani žádnej mušinec, nebo co? No, aspoň mi to vždycky připomene, že bych si mohl dát repete toho Cronenberga. Bzzzzzzzzzzzzzzzz... :-/ - - - - - (Vídáno nahodile na >príma hmyzovizi< , po jednom nočním ú/letu 28.1.2012 hodnocení 2617., komentář zde jako devětasedmdesátý - 28.1.2012) ()

Aluska88

Zlaté časy Supermaxu. Nevratné a neopakovatelné. Moucha poletující mezi hranými a kreslenými seriály jako kratičká, příjemná reklama, která se stala kultem a jednou z mých vzpomínek na časy dávno minulé. ()

Hellboy

Srovnávat s comicsovou knihou Moucha, která v roce 2005 vyšla v nakladatelství Mot i u nás v ČR, není možné, protože ač se jedná o comics pro mladší, má docela vysokou úroveň. Seriál oproti tomu působí občas až dementně:D ale neznat předlohu, asi bych se bavil i na 5*****. Tak jako v comicsu nejsou bubliny a postavy nemluví, tak v seriálu postavičky jednom různě mumlají. Například v tomto díle se Moucha seznámí v muzeu s "jeskynní" prehistorickou mouchou a spolu mimo jiné ovládnou oheň : http://www.youtube.com/watch?v=WFkrqalz7Tk ()

berg.12

Téhle mouše vděčím za jistou část svého filmového přehledu, protože nebýt toho, že jsem na ní v pravidelných časech na nejrůznějších dětských kanálech čekával, dodnes bych pořádně nevěděl, co jsou zač a co na nich vlastně běží. Škoda, že nebylo víc dílů, téhle úžasné létající mršce bych to i přál. ()

Madsbender

Tak toto chodilo v dobe, keď mal ešte Jetix dlhú životnosť a vysielal nezávadné programy pre deti všetkých vekových kategórií... počkať, a nebolo práve toto závadné? Každopádne, v jednoduchosti je sila a ja som to kedysi zbožňoval. Vďaka užívateľke GigaPudding, že mi existenciu tohto seriáliku pripomenula. ()

silentname

Myslím, že som videl všetky epizódy "Fly Tales" a toto ani po rokoch neomrzí. Teraz keď vidím, že to robila Kanada, je vidieť, že to mohlo byť aj trošku šialenejšie, alebo sa nebránilo v niektorých dieloch to byť aj trošku strašidelnejšie než bežné americké animáky. Myslím si, že kanaďania sa nebránili ísť aj trošku ďalej. Ale aby som neklamal, väčšina dielov je vtipných. Ale je to tým, že naša hrdinka "Mucha" je vtipná. No tvorcovia tam zapojili aj veci, ktoré nevidíme často v animovaných seriáloch pre deti. Ako je otroctvo, vydieranie, alebo dokonca to kľudne mohlo mať aj vskutku drastické momentky. Epizóda na futbalovom štadióne, kde naši chrobáci premýšľajú, kde na ihrisku by počas zápasu mohli byť v bezpečí je dosť silný. Najmä pre menšie decká. Alebo tu máme nočnú moru alebo zombie chrobáky v supermarkete a podobne. Mňa to vždy bavilo a oceňujem, že sa tvorcovia nebránili aj niečomu trošku silnejšiemu. Vďaka tomu je to autentickejšie, než niektoré iné animované mini-seriály. Ak ste to nikdy nevideli, otvorte si youtube a pozrite si to. Na tento seriál nepotrebujete jazyky. Hodnotenie: A ()

Lenny.M

Ano, pamatuju si, jak jsem si Mouchu vždy kreslila ve školce a chodila se pravidelně dívat na nové díly k sousedovi, který si pak myslel, že k nim chodím kvůli němu :D ()

Caszidy

Vcelku roztomilé příběhy jedné zástupkyně hmyzí říše, která na nás v reálném životě působí spíše otravně, než zábavně. Osobně mi trochu vadí to mumlání jednotlivých postav. ()