Kamenáč Bill a ohromní moskyti

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny / Western
Československo, 1971, 10 min

V Austrálii žili moskyti, kteří byli velcí jako chrt a někteří dokonce dosahovali velikosti býka. Dlouhou dobu ohrožovali zdejší obyvatele, dokud nepřišel neohrožený Kamenáč Bill a moskytům se nepostavil. O jeho hrdinském zápolení s moskyty pojednává tento krátký snímek. (zdeny99)

Melies

5 / 10 Fakt neviem - s otcom sme sa na tom smiali ako malé deti, ale bol to skôr taký neplánovaný, škodoradostný smiech. Určite to stojí za pozretie, hlavne ak máte po ruke nejaké dobré fajčivo, no ja budem so svojim hodnotením radšej strategicky vyčkávať... (po chvíli strategického vyčkávania) OK, nie je to zlé, má to spád a človek sa aj zasmeje (a dosť!), ale inak je to strašná volovina. ()

darkrobyk

Krásný návrat do dětství. Až mě překvapilo, že jsem se bavil stejně jako před lety. Hudba, akce, vtip a hrůzostrašná monstra. Vysátý býk působí děsivě, téměř vysátý Bill je na mrtvici.... I tentokrát se mi nejvíce líbili vzlykající moskyti! To není sadismus, ale připomínka otravných krvežíznivých komárů nejen na zahradě... ()

triatlet

Povídky Australana Dala Stivense o Kamenáči Billovi pravděpodobně inspirovaly i polské tvůce Pampaliniho. Hlavně je super, že i čeští filmaři Kamenáče Billa převedli do krátkých filmů. Každopádně jsem se zasmál a hlavně závěrečné způsoby zneškodňování moskytů odrovnaly i mě:-DD ()

easaque

+3* triptych příběhů o všeschopném Kamenáči Billovi jsem zkoukl tady a musím uznat, že je to hravé, tak asi pro děti to pravé. Sice animace není nikterak okouzlující, ale ta by snad nerozmazleným dětem vadit nemusela a ostatní ať koukají na krasné a bezduché hlouposti. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

filmator

Groteska vychází z americké tradice tzv. "tall tale", což je hodně přehnané vyprávění o činech nějakého hrdiny, zde Kamenáče Billa. Potřeštěná story o Billovi bojujícím proti útoku obřích moskytů je plná akce i vtipných nápadů, které udrží divákovu pozornost tím, jak se jejich nesmyslnost a přehnanost stupňuje. ()

Stejšn

Když jsem to viděl jako malej, tak jsem se u toho docela bál. Hlavně ta scéna jak moskyt kouká na Billa skrz díru v kládě svým složeným okem. ()

javlapippi

Druhý Billov vzdor, tentoraz zápolí s prerastenými komármi, ktorí mu odkrvujú dobytok. Výtvarný štýl sa zmenil, aj keď výtvarník je ten istý a v úvode sú dokonca nejaké muzeálne reči. Zábavnosť rovnaká. ()