V jednom kalifornském zábavním parku vykolejí horská dráha a neštěstí si vyžádá řadu obětí. Vyšetřováním je pověřen inspektor Harry Calder, který předpokládá, že katastrofa byla způsobena technickou závadou, přestože shodou okolností sám před časem stav dráhy kontroloval. Jenže krátce nato vypukne požár v jiném zábavním parku. Harry zjistí, že to má na svědomí maniak, který vydírá majitele a chce milion dolarů, jinak dojde k dalším neštěstím. Požaduje, aby peníze předal sám Harry. Ten, ač nerad, přijímá. S kufrem plným peněz se Calder, pečlivě sledován agenty FBI, vydává na místo předání. (Nova Cinema)

Gilmour93

Přechytralý inženýr na nikotinové odvykačce a Cowleyho brácha z federálního úřadu vs. ješitný bomber, co chce nabýt dolarů vydíráním šamanů. Myslím si, že kdyby u našich kolotočářů své exploze usměrňoval pouze na reproduktory, z nichž se linou disko skřeky Michala Davida, dalo by se jeho teroristické počínání i schvalovat.. Solidní thriller s dobrou porcí nadhledu a finále naplněným ironií osudu - škoda jen zbytečného rozmělnění napětí délkou některých scén, ale holt, takový byl v 70.letech filmařský koncept žánru. Kdo objeví v asi pětivteřinovém štěku S.Guttenberga, dostává cukrovou vatu zdarma! ()

darkrobyk

O něco levnější, než jiné katastrofické filmy 70.let ( Skleněné peklo, Zemětřesení, Letiště, Dobrodružství Poseidonu...). Také je na něm asi nejvíce vidět, jak zestárnul. Přesto herci hrají dobře, stupňující se nejistota a především jízda na horské dráze s klaustrofobní hudbou vytvářejí patřičné napětí a úvodní scéna sabotáže působí velmi přesvědčivě. V dnešní záplavě technicky vypilovaných filmů vypadá tenhle snímek jako chudý příbuzný. Pokud se ale necháte vtáhnout do děje, zcela litovat nebudete. ()

D.Moore

Více než poctivý thriller s příměsí katastrofického žánru. Vše začíná špičkovou scénou havárie horské dráhy, pokračuje nepolevujícím pátráním, které vpřed žene duel obdivuhodně sympatického George Segala a nebezpečně "obyčejného" psychopata Timotyho Bottomse, a končí strhujícím, doslova dechberoucím finále. Pro snímky tohoto typu mám velkou slabost... A Rollercoaster je téměř srovnatelný dejme tomu s Černou nedělí, tedy s jedním z nejlepších zástupců žánru. ()

Tommassi3

"Když přestaneš kouřit, měla bys přibrat a ne hubnout !!" - "Myslím, že vypadáš dobře.. na chlapa v mužské menopauze !!" ;) Katastrofické filmy mám rád, především ty klasické, Horská dráha Jamese Goldstonea určitě patří především hereckým obsazením v čele s Georgem Segalem, Henry Fondou či mladičkou Helen Hunt a Stevem Guttenbergem v miniroličce fotografa k tomu lepšímu, co bylo v rámci žánru natočeno, jistě se nejedná o nějak extra výjimečnou či originální záležitost, byť prostředí zábavního parku se dá považovat za bezesporu celkem neotřepané a dodává filmu velmi netypickou atmosféru. Rollercoaster, ač se bere hodně vážně, odlehčuje především vtipná linie, mně osobně dobře známá, s hrdinou George Segala odvykajícího cigaretám, kterou maximálně kvituji !! Napětí by se i díky výbornému Schifrinovu soundtracku a parádnímu padouchovi Timothyho Bottomse dalo krájet, ačkoliv všichni předem víme, kam celý film směřuje.. Bohužel zub času se právě na Horské dráze dost podepsal, slaboučké triky i přetahované akční scény také zůstávají poplatné době vzniku filmu, a tak mohou působit až směšně, já ji však řadím ke svým žánrovým srdcovkám, byť právě Goldstoneův hit Když se čas naplnil ještě výše.. ()

Martin741

Vyborny fryler starej skoly 70. rokov o teroristovi, ktory ma na praci kopu skaredych a spolocnosti neprospievajucich veci. Vyborna je atmosfera nedelneho cirkusu zaliateho slnkom... a par drsnych, neprijemnych scen. Ucast Henryho Fondu /12 angry Men/ len potesi oko a dusu divaka vecne hladneho po kvalitnom filmovom zradle. 86 % ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (viac)