V jednom kalifornském zábavním parku vykolejí horská dráha a neštěstí si vyžádá řadu obětí. Vyšetřováním je pověřen inspektor Harry Calder, který předpokládá, že katastrofa byla způsobena technickou závadou, přestože shodou okolností sám před časem stav dráhy kontroloval. Jenže krátce nato vypukne požár v jiném zábavním parku. Harry zjistí, že to má na svědomí maniak, který vydírá majitele a chce milion dolarů, jinak dojde k dalším neštěstím. Požaduje, aby peníze předal sám Harry. Ten, ač nerad, přijímá. S kufrem plným peněz se Calder, pečlivě sledován agenty FBI, vydává na místo předání. (Nova Cinema)

Martin741

Vyborny fryler starej skoly 70. rokov o teroristovi, ktory ma na praci kopu skaredych a spolocnosti neprospievajucich veci. Vyborna je atmosfera nedelneho cirkusu zaliateho slnkom... a par drsnych, neprijemnych scen. Ucast Henryho Fondu /12 angry Men/ len potesi oko a dusu divaka vecne hladneho po kvalitnom filmovom zradle. 86 % ()

Omnibus

"Nahoru... ... dolů! Doleva, doprava. Nahoru ... ... dolů!!! Vražedná zábava." Naše 50 let stará horská dráha fungovala, až do zákeřné nálože pod kolejnicí, bez závad. Tenhle 42 let (!) starý film funguje dodnes. My kluci a holky prostě máme poutě rádi a napínavé krimi taky, ideálně kombinaci obojího. Tři poctivé hvězdy za zábavu a čtvrtou jako bonus filmu, který pro mě (již viděno, kdysi v pravěku) odolal nejen korozi, ale i hladovému zubu času. A taky za sysifovskou snahu hlavního hrdiny přestat kouřit! To bylo moderně strašidelné, zejména elektrošoky nad plným popelníkem od odborného psychofelčara, kapitola sama o sobě... Btw, ještě malé info. Padouch se narodil ve stejném roce jako já! Viz jeho ročenka ze střední a můj profil ;-) Ale to jen tak. Přeju hezkou zábavu na pouti, ulepené pusy od cukrové vaty a spoustu balónků, nafukovaných až k prasknutí. BUM! ()

Dudek

Ve své době naprostá bomba a i dnes mimořádně povedená podívaná. Kvalita snímku stojí a páda na skvělých hereckých výkonech, u nichž nemáte jediný důvod k pochybnostem. Horská dráha si však zaslouží hold i jako předchůdce v dnešní době velmi oblíbených podobně zaměřených žánrových kousků. Geniální dovětek kterým snímek končí je překvapivou třešničkou na dortu. Teď když se opět na plno rozbíhá pouťová sezóna u nás, mohli by jej naše televizní stanice znovu úvést. Svého času neustále opakovaný snímek by se jistě ani dnes neztratil. ()

sud

Sympatický fakt je v tom, že se tvůrci vykašlali na komplikovanost děje a dali se cestou nejmenšího odporu - psychohrou mezi psychopatem a policistou. Film po svojí téměř dvouhodinovou stopáž díky zručně vystavěné atmosféře a skvělým hercům nedokáže nudit. George Segal velmi dobrý, ovšem Timothy Bottoms si svého psychouše náležitě užil. Skvělý thriller ze staré školy tak, jak to dnes už snad nikdo neumí (s výjimkou "Telefonní budky"). 85%. ()

D.Moore

Více než poctivý thriller s příměsí katastrofického žánru. Vše začíná špičkovou scénou havárie horské dráhy, pokračuje nepolevujícím pátráním, které vpřed žene duel obdivuhodně sympatického George Segala a nebezpečně "obyčejného" psychopata Timotyho Bottomse, a končí strhujícím, doslova dechberoucím finále. Pro snímky tohoto typu mám velkou slabost... A Rollercoaster je téměř srovnatelný dejme tomu s Černou nedělí, tedy s jedním z nejlepších zástupců žánru. ()

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Ve věku 87 let zemřel v kalifornské Santa Rose americký herec George Segal. Zprávu médiím oznámila jeho manželka Sonia s informací, že příčinou úmrtí byly komplikace po operaci srdce. Držitel dvou… (viac)