Doktor Wesley McClaren žil so svojou rodinou na ranči v Montane, USA. Idyla spoločného života sa skončila keď v dôsledku záhadného vírusu, ktorý napadol vzduch mesta zomrela jeho žena a syn. Pohroma sa však šírila ďalej a obyvatelia mesta ochoreli neznámou chorobou. Doktor McClaren zostal sám iba so svojou dcérou a tu sa začína jeho neúprosný boj o záchranu života. Celý štát Montany obkľúčila armáda a prežijú iba členovia tajnej sekty, ktorých vodca zámerne vyhlásil, že vírus rozšírila vláda. Doktor McClaren však odhalil zákerný plán fanatickej sekty, ktorých cieľom bolo vyhlásenie štátu Montany ako slobodného územia. McClaren musí okamžite čeliť teroru a nájsť liek, ktorý zabráni katastrofe... (TV Dajto)

RadimFišer

Další a další z řady filmů a další a další filmů o zachránění celého světa. To je tak nedostižně zprasené, když o tom mluví v česku, že se musím smát. Úplně na mě šel strach z toho, jak mě ten vir dostihne!! Málem jsem tomu uvěřil i toho dědu, co hází výbušninu. Co jsem si při tomto filmu uvědomil je to, že bych chtěl mít vlastní děti. Myslím tím dceru, chovat ji na hrudi, aby se u mě cítila bezpečně a naprosto skvěle. Uvědomil jsem si, že můj cíl v životě je rozdávat lidem nádherné pocity. A to budu dělat a za to děkuji tomuto filmu. Když jsem viděl tu holčičku a Steavna, prostě to ve mě vyvolalo. I když je ten film nedostižně průměrný, má dobrý název a je to pravé céčko. Přesto si zalouží moji úctu. A to dvěmi hvězdičkami. Jinak příběh, to je nuda na nudu!! Já jsem u toho usínal, to bylo pracné celé to shlédnout. Ještě, že to netrvá třeba dvě hodiny. ()

Figu

Jako kluka, kterej si to tenkrát na VHSce půjčil coby horkou novinku v naší videopůjčovně, mě tenhle Seagalův Patriot vůbec nevadil... Teď jsem to sjel po opravdu cca 20 letech znovu náhodně v bedně a jasný, je to hrozná nuda a film v podstatě o ničem. Jenže opět na mě zapůsobila šíleně sviňa nostalgie a ty tři hvězdy tomu prostě nechám. A to i s ohledem toho, že vlastně Steven začal po přelomu století točit daleko větší sračky! 50% ()

Dale

Keď hral Seagal kuchára, po dlhšej dobe som to dokázal stráviť, no PhDr. - to snaď nie! Seagalove filmy sa nikdy nevyznačovali bohvieakým príbehom, no kým tam dolámal veľa kostí, tak to bolo aspoň na 2-3 hviezdičky. Ale keď celý film len sedí a ťuká do počítača a ešte aj veľa hovorí a úplne o ničom, tak aj jediný zmysel jeho filmov je fuč. Záver filmu je neskutočný - to má byť vtip? Nič proti ekológii, no po Aljaške Seagal dokázal, že sá da klesnuť ešte viac na dno. Čo nás ešte čaká? Jediné pozitívum na tomto filme je kamera. Zrejme je to tým, že túto frašku režíroval oscarový kameraman Dean Semler. ()

kingik odpad!

Film, který ždibínek potenciálu měl, ale to by musel kameraman Dean Semler být i dobrým režisérem. Chtěl si vyzkoušet režii a musel uznat, že na to nemá. Seagal v té době ještě zdaleka nebyl na odpis, ačkoliv byl už patrný ústup ze slávy. Přesto si myslím, že se z tématu dal vytěžit poměrně slušný, solidní film o zákeřné teroristické hrozbě s krutými následky pro oblast zamořenou biologickým virem. Jenže je to až hrůza, jak je film natočen. Nejenže jsem zde nenarazil na kloudnou, byť jen (pod)průměru se blížící akční scénu, ale hloupé je skoro vše - od dialogů až po závěrečné podání protijedu v podobě nějakých květin nebo bylin. Seagal s vypelichaným ohonem je snad úplně mimo hru. Jak už jsem se zmínil, nějaký potenciál tam byl, ale následné zpracování je opravdu zoufalé. 0% ()

HiddenDragon

musim priznat ze Seagala rad nemam, ale kdo tomuto dava "odpad", ma moc uzke mantinely...a moc toho nevidel. Samotny Seagal natocil mnohem trapnejsi filmy, jak by pak mel clovek hodnotit ty...? Toto byl uplne normalni poloakcni film s docela dobrym padouchem (herec je to celkem znamy) a uveritelnou zapletkou (v US se posledni dobou deji i silenejsi veci, takze tento terorista neni zadne sci-fi). Dostavila se lehka nuda, ale jinak se na to koukat dalo. Krome poslednich 5ti minut, pozor spoilery: kdyz pominu "nahodu", ze rostlina, jejiz vytazek neutralizuje toxin, se zrovna zazracne vyskytuje na miste, kde teroriste latku rozsiri, a ze vetsina mrtvych je tu spis postrilena, nez zabita onou "5th level" nebezpecnou latkou jak rikaji, tak jako lekar jsem si rikal, ze pokud se nestane nic trapneho, necham tomu dve hvezdy, ale posypat infikovane lidi kytickami z vrtulniku a volat "uvarte si je", to je fakt moc :) nechapu proc tam normalne nenapochodovali dalsi doktori v oblecich a nedali kazdemu vakcinu. Konec je odpad, jinak je film prijatelny. Lepsi varianta: Outbreak s D. Hoffmanem ()

• Vo filme má Dr. Wesley McClaren (Steven Seagal) svoju asistentku. V skutočnosti je to Seagalova dcéra Ayako Fujitani. (Seag)
  • První film Stevena Seagala (Dr. Wesley McClaren) vydaný přímo na video, nicméně v některých zemích byl i přesto uveden v kinech. (DJMaroko)
  • Film se natáčel v Ennisu v Momtaně. (rafix)