Pomsta kameramana

(neoficiálny názov)
  • Ruské impérium Mesť kiněmatografičeskogo operatora (viac)
všetky plagáty
Krátkometrážny / Animovaný
Ruské impérium, 1912, 12 min

Pan a paní Broukovi mají klidný domov a manželství. Pan Brouk často jezdí za prací do města a obvykle skončí v nočním klubu. Dnes večer tam vystupuje překrásná tanečnice – vážka. Pan Brouk soupeří o její přízeň s lučním koníkem, kterého nevybíravě inzultuje. Netuší, že koník je filmový kameraman, odvádí si tanečnici do romantického hotýlku, ale tam již číhá zhrzený nápadník s kamerou... Další unikátní „stop-motion“ snímek z hmyzí říše od Wladyslava Starewicze. (J.Connor)

01Zuzana10

ja umrem! tak toto dokazali niektori ludia este v roku 1912! bola som v uzase od zaciatku do konca. netusila som, o com je to ani ,,kto" tam vystupuje, preto ma milo prekvapili:)). uchvatne! miestami som sa pristihla, ze som ani tak nesledovala dianie hlavnych ,,hrdinov" :D , ale len som obdivovala ich stvarnenie, dekoracie, hl. maliarov klobuk :D, jak preboha dosiahli, ze babka (?) malovala obraz? uchvatne uchvatne! dokonca sa mi zdalo, ze ich pouzita architektura ma styl - secesny /vid.vchod do hotela/. a na konci - scena ,,v kine" :D totalne perfektne! to si musim pozriet este niekolko raz :D:D snad najdem i dalsie Starewiczove filmy! dakujem mu za neopakovatelny filmovy zazitok. dokonalost vo vsetkych smeroch :D ()

Smerfetka88

Nikdy by mě nenapadlo, jak zajímavé může být story o nevěře brouků. Ani se mi nechtělo věřit, když jsem se podívala na rok provedení. Oceňuju jednoduché téma ukázané na broucích a s tím i související výběr zvířat. Ne každého by napadlo obsadit právě brouka, vážku, kobylku....Samozřejmě musím vyzdvihnout i provedení, které se opravdu povedlo. ()

easaque

opravdu nejde nevyzdvihnout originalitu a styl tohoto animáku, který si určitě i po století zaslouží pozornost, i když příběh není nijak zvlášť vydařený. Přesto dám slabé 4 hvězdy a odkazy na něj tu taky najdete - po těch letech už autorská práva vypršela. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

PetraMishka

Dokonalá stop-motion animace hmyzu, kdy se všechny části těla naprosto přirozeně pohybují v náročných scénách jako je např. bitka dvou brouků apod. a není tu vidět snad jediný zásek nebo zbytečné prodloužení záběru. Tento snímek je kouzelný, napínavý, má skvělý děj a práce s loutkami je naprosto úchvatná. ()

Philippa

Pokud si skutečně, ale skutečně uvědomíte a ne jen konstatujete, že jde o dílko z roku 1912 (tehdy se narodila moje prababička), musíte být tímto nadčasovým krátkým filmečkem okouzleni. Navíc i obsahem je rozkošný.O vztahu pana Brouka a paní Broukové, o nevěře,žárlivost a pomstě :-). Klobouk dolu a hluboká poklona. ()

• Film na filmovém festivale v Miláně roku 1914 získal zlatou medaili. (Mr.Ocek)
  • Starewicz byl režisérem Přírodopisného muzea v Kovnu, dnešní Litva, kde měl na starost vzdělávácí dokumenty. Ačkoliv chtěl natáčet s živým hmyzem, byl nucen natočit tento film za pomocí loutek brouků z drátu a vosku, neboť živý hmyz mu utíkal z pod světla, popřípadě hynul. (Mr.Ocek)