Variace na téma Gustava Mahlera

všetky plagáty
Dokumentárny / Krátkometrážny / Životopisný
Československo, 1980, 13 min

Životní osud a tvorba geniálního skladatele, který se narodil v Čechách. (oficiálny text distribútora)

Amarcord_1

75% - Poněkud krátká óda na osobu Gustava Mahlera, jehož hudbu měl Špáta tak rád. Obsahuje záběry ze zkoušek České filharmonie s Václavem Neumannem, ukázky zvláštností v partiturách, miniportrét Kaliště u Humpolce, skladatelova rodiště... Vše s milými rozhovory, a hlavně s očividným zájmem přiblížit divákovi velmi emotivní hudbu o lidech a citech... Pátou hvězdičku nemůžu dát, protože bych chtěl víc než jen pár minut!!!! ()

stub

Snímečku je zjevně zazlívána především metráž, já naopak oceňují jak překvapivý objem sdělení se do necelé čtvrthodinky podařilo vměstnat (hutnost, které Špáta umí docílit, je do značné míry dána schopností maximálně účinně využít lyrické výrazové prostředky). ()

d-fens

kráááátke.... Mahler s jeho "titanskými" symfóniami sa do 13 minút proste nezmestí... ale ako letmý pohľad do duše jednoho z mojich najobdivovanejších hudobníkov (ehm, skladateľov) sa mi to páčilo.... ()

LeoH

Neumann je boží, Krejčí sympaticky umanutý, paní hostinská sympaticky bezelstná, Klusák při vší úctě ještě úchylnější než obvykle, krátká stopáž těsná jak tématu, tak i špátovské mozaikové formě. Celek několikrát nepříjemně zabalancuje na hraně prachsprosté snobárny. ()