Mickey Rourke, Actor or Boxer?

(TV film)
všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 1996, 30 min

Mickey Rourke

tron

„Hollywood je skurvené miesto a ja som odmietol hrať jeho hru. Sebaúcta sa mi zdala dôležitejšia.“ 180 centimetrov koncentrovaného nepokoja. Seba(z)ničenie ako životný postoj. Fantasticky zdeformované monštrum americkej kinematografie. Muž, ktorý povstal z popola, na ktorý ho premenili jeho vlastní fanúšikovia. Netvor, ktorý si chcel tykať s Marlonom Brandom, bohužiaľ sa v spoločnom filme nikdy nestretli. Beštia s dušou vyvrheľa, ktorému totálne patrí rok 2009. Svojrázne zásadová obluda, ktorá radšej nebude tri týždne žrať, ako by zradila vlastný rebríček hodnôt. Monštrum, zrodené samé zo seba a samo do seba sa naprieč desaťročiami prepadávajúce. Herec, ktorého sme 20 rokov urážali, kopali, potápali, opľúvali, posmievali sa mu a po nominácii na Oscara sa zrazu tvárime, že ho milujeme. Chceli sme z neho mať akčnú hviezdu a sex-symbol, ale nikdy nie to, čím bol už v osemnástke. Umelca s tomu odpovedajúcou dušou. Besné psisko, tulák, žobrák. V 90. rokoch, kedy už sám nevedel, či ho viac hnevajú fanúšikovia alebo režiséri, sa na všetko vyondel a išiel boxovať. Stratil pri tom chrup, ale niečo získal. ()