Divoch

• Česko Divoch (viac)

Půvabná Nelly se právě zasnoubila s venezuelským boháčem Vittoriem. V noci se jí to ale rozleží v hlavě, nahází do kufru pár svršků a jeho honosnou vilu opouští. To ještě netuší, co tím způsobí. Jihoameričané totiž chápou útěk ženy jako druhé nejhorší ponížení po impotenci, a tak rozlícený Vittorio nasadí své špehy. Napoprvé se Nelly podaří uniknout, ale pronásledování pokračuje. Při něm se Nelly seznámí s mlčenlivým mladíkem Martinem, u kterého se ukryje. Vittorio se ovšem lehce nevzdává... (oficiálny text distribútora)

borsalino

Ač slušné herecké obsazení a snad i dobrý původní záměr, vznikla z toho spíše podprůměrná a ukřičená komedie, plná zbytečností nebo nedotažeností. V podstatě jsem se nudil, protože uhodnout hlavní dějovou linii lze asi po třech minutách a pak už není skoro nic. Za zmínku snad jen stojí Montandův dřívější život, ovšem košatější zápletky jsem se také nedočkal. Takže dvě hvězdičky jen kvůli hereckým osobnostem. ()

Snorlax

Za to, že Američani tenhle námět tisíckrát opětovně zpracovali, zjednodušili ho, aby ho i sami pochopili a udělali z něj trapnou rutinu, tenhle předchůdce nemůže. Já jsem se dobře bavila. Příjemná dobrodružná komedie má pěknou hudbu, svižný děj a fešáka a krasavici v hlavní roli. A kde jinde uvidíte Deneuve v montérkách? ()

Jara.Cimrman.jr

"Nakonec mě bil, ale já jsem ho taky bila." Zasnoubit se se žárlivým Venezuelanem může jen pitomá blondýna a tou Nelly rozhodně je. Taky umí krást obrazy, vyhrožovat zničením nového sporáku či potápět lodě, takže si rozhodně zaslouží zásah ananasem do týla. Jen kdyby nebyla tak hezká a kdyby to mezi ní a tím uprchlým Divochem občas nezajiskřilo. Ale já jsem to jiskření, krásu ostrova i vychytralé mrhání financemi společnosti zaznamenal, takže jsem si důvody pro udělení hvězd našel. ()

dopitak

Mlčenlivý mladík Martin není vůbec mladík, ale jinak je obsah distributora celkem přesný. Odhalená (a v roce 1975 ještě mladá) kráska Catherine Deneuve v ráji tichomořského ostrova, co víc si přát. Dokonalá idylka, kterou ovšem narušuje druhá část příběhu, kdy je Nelly pronásledována žárlivým snoubencem. Obstojný dabing TV NOVA (1995; Helena Friedrichová, Ladislav Županič). ()

andrii

Když v ráji slunce zapadá, vlhne vlahá obloha, hraje hudba. Kráska dne očekává svého Neptuna. Dva Robinsoni na útěku před dosavadním světem útočí. Je jen otázkou času, kdy podlehne jejím nevázaným svodům, jejímu smyslnému nebezpečí, za a na jak dlouho se budou polibky rozdávat v atraktivním ostrovním bezčasí. ()