Wasabi

• Francúzsko Wasabi (viac)

Hubert je policajt so zlatým srdcom a oceľovými päsťami. Práve svojou spravodlivou päsťou jednej noci inzultuje v nočnom klube nevychovaného výrastka. Všetko by bolo v poriadku, keby nešlo o synáčika Hubertovho najvyššieho šéfa. Celá vec sa musí zmiesť pod stôl a preto Hubertovi doporučia dlhšiu dovolenku. Na tej bol naposledy keď stretol svoju životnú lásku, Japonku Miko, ktorá ho pred 20 rokmi záhadne opustila. Hubert by chcel začať vnímať svet okolo seba konečne ako človek a nielen ako policajt. Jedného dňa zazvoní telefón až z ďalekého Japonska. Právny zástupca ho informuje, že Miko pred niekoľkými dňami zomrela. Ešte pred tým, než naveky odišla spísala závet. V ňom mu odkazuje jej najväčší majetok. Je to niečo veľmi špeciálne. Je to viac než dedičstvo, viac než dar a tiež viac než obrovský problém. Mohla by to byť skutočná bomba (oficiálny text distribútora)

agentmiky

Jeana Rena mám velmi rád a tyto role mu padnou přesně na míru.Scénáře se ujmul Luc Besson a je to hodně vidět.Takový přesně Bessonovský film.Na Wasabi se mi líbil francouzský humor,který je výborný a japonské prostředí bylo takovou třešničkou na dortu.Nejvíce se mi líbil asi pobočník Jeana Rena Michel Muller,který působil malinko pomateně,ale to se mi právě zamlouvalo.Herecké zastoupení nikterak dobré,znám jen Jeana Rena,ale ten samotný stačí,že filmu dávám dobrých 75% ()

dr.fish

Wasabi je pravá nefalšovaná oddechovka. Poskytne vám potřebnou dávku humoru i akce, samozřejmě francouzského ražení, takže s dostatečným množstvím nadsázky. Jean Reno splnil zadání a zahrál trďáka, a Michel Muller je výtečný komický prvek. Rjoko Hirosue je exotickou kráskou, která kdyby chtěla, tak mě má....70% ()

lennyd

Hubert (Jean Reno) je kromě skvělého policajta také velkým smolařem. Při jedné akci, kdy rozdrtí gang tranvestitů nechtíc zraní i syna policejního ředitele, a je mu "doporučena" dovolená. Zrovna také umírá jeho dávná láska, japonská žena Miko, která stanoví Huberta jako jediného dědice. Součástí dědictví je i dcera Miko (i Huberta) a 200 miliónů dolarů a yakuza na krku... Francouzská detektivka v japonském prostředí, skvělý Jean Reno (dojemné scény kdy se dozvídá, že je otcem) i zábavný zmatkař Maurice činí z tohoto filmečku skvělou odpočinkovou komedii. Nečekejte žádné poslání ani rady do života, jen spoustu humoru a akce... ()

Matty

Velkej hodnej polda a ztělesnění výrazu "kamikaze" unikají smrti v komedii stejně blbé jako osoba, jež i přes varování pozře hromádku wasabi větší než pěst, a ostentativní stejně otravně jako chlápci v drahých oblecích, kteří, netuše jak správně držet hůlky, pravidelně navštěvují suši bar. 45% Zajímavý komentář: Faidra ()

kinej

Je to takový film o ničem. Má to být akční komedie, což je zvláštní, protože akce v ní moc není a humoru by se člověk taky dohledal. Takž film svůj účel nesplňuje. Ještě, že je tu Jean Reno, který dokáže diváka alespoň upoutat a na Ryoko Hirosue, je taky docela dobrý pohled. Alespoň jsem se vysloveně nenudil. ()

• Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka, si lze všimnout, že jeho čekající společník Momo (Michel Muller), je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)
  • V celosvětových kinech film utržil v přepočtu 10,4 milionu amerických dolarů, z toho 6,7 mil. ve Francii a 1,3 mil. v Japonsku. (NIRO)
  • Ve filmu je řečeno, že Hubert měří 193 cm a váží 90 kg. Jeho představitel Jean Reno je ve skutečnosti o šest centimetrů nižší, ovšem jeho tehdejší váha odpovídala. (Duke90)