Moderně natočené válečné drama vás vezme na strhující cestu do srdcí a myslí zapomenutých hrdinů 2. světové války, příslušníků speciálních bojové pluků, sestavených z amerických vojáků japonského původu. Osudy vojáků se začaly psát těsně po útoku na Pearl Harbor, kdy se rozhodli přidat k 100. pěchotnímu praporu. Jejich mise zahrnovala boje v severní Africe, Itálii a nakonec ve Francii, kde jejich cesta vyvrcholila sebevražedným úkolem. Měli se pokusit nalézt ztracený texaský batalion, který zmizel v horském pásu ve východní Francii. Tváří v tvář početné nacistické převaze nakonec prolomili německou linii, ale cena byla příliš vysoká. Jednotka sice zachránila 211 amerických vojáků, ale sama přišla téměř o čtyřnásobek svých statečných mužů. (oficiálny text distribútora)

Mangano

De facto se ve většině stopáže jedná jen o záběry kamsi střílejících a postupně umírajících vojáků proložené retrospektivním romantickým žvatláním s jejich manželkami před odjezdem na frontu. Dialogů je tu jednoznačně víc, než by si asi kdokoli přál a bojové scény nestojí za nic. Jednu hvězdu dávám hlavně z respektu ke všem těm naprosto zbytečně padlým mužům, co mají na konci v titulkách krátkou vzpomínku. Dát tomuto filmu odpad mi vůči nim příjde neuctivé. ()

Lucas87

Film má zajímavý námět, každý asi ví, že japonci a němci, kteří žili v Americe byli internováni na začátku války. Málo lidí asi vědělo i o jejich bojovém nasazení. K filmu musím říct, měl zajímavý námět, ale jeho zpracování bylo velice otřesné a ty neustále flashbacky mi lezly na nervy, ten děj byl rozsypaný jako čínský čaj. ()

drankeryth

Z predcasneho nadsenia, ze si pozriem dalsi vojnovy film z druhej svetovej vojny mi po nabehnuti zaverecnych tituliek po pretrapenom sledovani filmu zastavil mozog, co to za nepodarok dali na DVD. Boje v nom boli chaoticke, nesuvisle a ani poriadny zaber na prebiehanie bojov sa nedostal priestor. Taku sracku som uz pekne davno nevidel. Pre mna osobne vo filme bolo az prilis moc odboceni do minulosti vojakov, kde sa to rozoberalo do ich zivotov, co som fakt nemusel. ()

Thomassi

Abych pravdu řekl, nelíbilo se mi to. Přitom začátek nebyl špatný, boj ve městě bylo to nejlepší, co bylo ve filmu. Pak jsem se asi hodinu nudil a třikrát jsem film přerušil. Nakonec se dodíval, ale pro mě je rozhodně na lepší úrovni film o Američanech japonského původu, kteří bojovali v Evropě, Riskuj všechno! Tady jsem nenašel žádný děj, nic od čeho by se příběh odvíjel. Pasáže vzpomínek před válkou měli zřejmě nahlédnout do duší jednotlivých postav, bohužel u mě se tak nestalo. Dám 2* za ten začátek a už to je možná moc. ()

agent00074

Popravdě kvalitativně snímek trochu pokulhává (Pacifik to holt není) ale i přesto mě zaujal, bylo velmi zajímavé sledovat co se za II. Světové války dělo s poameričtěnými Japonci. Každopádně jako drama dobrý, pár vtipných momentů také ale hlavní úkol tedy válečný film splnil tak ze 60%. Celkově se na něj dalo podívat. Dávám 3* ()