Rosanna má vážně nemocné srdce a jejím posledním přáním je, aby byla pohřbena na místním venkovském hřbitově, kde jsou však už jen tři volné hroby. Když ale mafián Iaccoponi a jeho advokát spáchají sebevraždu, musí její muž Marcello, který je do Rossany stále zamilován, použít pro to, aby mohl splnit poslední vůli své vitální ženy, neobvyklých prostředků. (oficiálny text distribútora)

Sejkorka

Výborný film k zařazení do mého speciálního filu Tipťop. Pomalejší rozjezd nevadí, člověk pochopí lépe, vo co gou. Vtipné je, jak naskočí do děje bankovní úředník, který "zdefraudoval" výkupné, které si u něj uschoval únosce a po 20 letech vězení ho chce zpět. Film má nečekaný závěr, opravdu originální.  Ústřední trojice Jean Reno, Mercedes Ruehl, Polly Walker hraje skvěle a třetí jmenovaná (sestra Rosanny) je sexy jak sviňa. Je mezi nimi 18 let (herečky) , takže by to klidně mohlo být i matka / dcera. Mercedes Ruehl má Oscara za Krále rybáře (1992 - VR). PODRUHÉ 17-12-23 po roce a půl špičkové hodnocení beze změny. Pochopitelně , že je dobré mít děravou paměť jako já. Tudíž si znovu vychutnám tu úžasnou pointu. ()

dopita

Jean Reno je v tomhle filmu jedinečnej. Neustále se snaží udržet celý město naživu, protože jeho těžce nemocná žena chce být pohřbená na hřbitově vedle své dcery, kde už ale zbývaj jen poslední tři volná místa. Takže zachraňuje sebevrahy, oživuje mrtvoly i na smrt nemocný pacienty v nemocnici, mrtvoly strká do kufrů cizích lidí (aby je odvezli pryč) atd. Dojemná, odzbojující a přitom velmi lidsky zábavná černá komedie. Tenhle film je moje srdcovka, nemůžu hodnotit jinak. ()

Rieux

Zabavny film, v ktorom prekvapivo vydrzi vtipnost aj do druhej polovice. Sem-tam neskutocne hlody ma tak rozosmiali, ze som si nevedel v tej chvili predstavit Jeana Rena vo vaznej ulohe, ktoru casto hraje. Atmosfera je nenutena, co snimku pridava na kvalite. Som rad ze to natocili Francuzi a nie Americania, mam taku zlu predtuchu, ze by z toho urobili nedostojnu koninu v style Hollywood. Odporucam na sobotu poobede. ()

markotter

Až do posledních chvil filmu jsem hodlal udělit 5x za supr kombinaci komedie a tragédie a byl bych schopen i ten mnou preferovaný závěr překousnout. Dokonce by se film dal považovat i za melodrama s komediálními prvky. Díky skutečnému závěru, který z něho udělal černou komedii, ale mě do filmu nezapadal, nakonec dávám 4, ale velmi velmi vypasené hvězdičky. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $123,330Tržby Celosvetovo $400,000║ film podivín a hlavne s takýmto čiernym humorom /55%/ ()

• Natáčení probíhalo převážně v italském Římě. (Terva)