Poslední píseň

• Španielsko Mallorca's Song (viac)
všetky plagáty

Romantická komedie o životě, lásce a hudbě.  Larry je nedoceněný muzikant, který se usadí v jedné malé vesničce na idylickém ostrůvku ve Středomoří. Kdysi zde žil a pracoval velmi proslulý hudební skladatel. Larry doufá, že pokud bude dýchat stejný vzduch, pochytí něco z jeho slávy a úspěchu. Snaží se zapadnout mezi místní a dostane báječný nápad, jak to urychlit. Rozhodne se uspořádat velký koncert jako poctu zesnulému skladateli a zapojit do jeho příprav i vesničany. Mezi nimi objeví Frankie, svou dceru, která se ho již několik let snaží vystopovat… (Intersonic)

vancho

Ostrov v stredozemnom mori zaľudnený zaujímavými postavičkami, ktoré sú rôznym spôsobom spojené so zosnulým hudobným skladateľom, ktorý tam žil. Rámcová záplatka je organizácia koncertu na jeho počesť, pri ktorej sa vyjasnia bývalé aj súčasné vzťahy medzi mužmi a ženami na ostrove, ako aj vzťah medzi dcérou a nájdeným otcom. Príjemná náladovka, pekná príroda, dobrá hudba. Presvedčivé herecké výkony Stanleyho Tucciho a Rhysa Ifansa. Žiadne veľdielo, ale typický "good-feeling" film, ktoré mám rád a tak dávam možno o niečo viac *, ako by si zaslúžil pri prísnom hodnotení. ()

vinson003

Pořídil jsem si ve výprodeji DVD, můj první :) Co k tomu dodat, nic podobně trapného jsem dokonce snad ještě nedokoukal. Scénář bych snad spíchl i já po pár sklenkách laciného červeného. Femme fatal jakoby vyvrhel celé vesnice naháněla až animální pocity :) Přílet piána s okolním osazenstvem jako besídka v mateřské škole. Mišmaš všech různých problémů a zápletek zabalená do jednoho cíle: přehrát "nekonečně krásné melodie" jednoho "zázračného" skladatele. Mám prostě podezření, že se sešla parta i vcelku známých herců, kteří si řekli: léto v pohodovém prostředí a ještě k tomu za peníze? Warum kurde nicht. ()

freddy

Zpočátku jsem pochyboval, jestli se mi tenhle film bude líbit a jestli by nebylo lepší přepnout televizi a koukat na něco jiného. Ale já nejsem z těch diváků, kteří film odsoudí po nějakých 10 minutách, a tak jsem mu dal šanci a on to nakonec byl docela zajímavý příběh z jednoho maloměsta, nebo chcete-li vesnice kdesi ve Středomoří, kde se všichni obyvatelé navzájem znají a kde žil a tvořil svou hudbu jeden velmi proslulý skladatel a kde se zároveň narodil a vyrůstal v současnosti slavný klavírista. A Larryho, který sám bravurně hraje na klavír, napadne pozvat slavného rodáka, aby zde pro vesničany odehrál klavírní koncert. Ovšem to jen jedna z dějových linií, dále zde hlavní hrdina Larry řeší problém se svou pubertální dcerou, kterou nikdy neviděl a která se nyní rozhodla svého otce vyhledat, ve vesnici se také objevuje Dickie, který přijel za svým bratrem Sebastianem a který se chová značně nekonvenčně. No, a vdova po slavném skladateli se zase nemůže vystát s milenkou a zároveň múzou svého nebožtíka a mají spolu neustálé konflikty. Dějových linií je zde tedy více než dost, a všechny jsou zajímavé, dohromady z toho vznikl jeden solidní film, který se mi líbil, který mě nakonec i přes počáteční obavy dokázal zaujmout, a který jsem si dokonce užil. Film vnímám jako mírně nadprůměrný a uděluji mu lepší tři hvězdy. ()

Sharleen

Trailer sa mi páčil a tešila som sa na dobrú komédiu so zopár známymi tvárami, ale kde som sa asi mala smiať, som sa nesmiala a dej ma čoskoro začal nudiť. Škoda, z námetu mohlo byť vyťažené viac, neuškodila by ani kratšia stopáž. Slabšie 3 hviezdičky dávam len za dojímavú záverečnú scénu, ktorú doprevádzala naozaj krásna "posledná pieseň". ()

djcremo

Film o túžbe splniť sen, o prekážkach na ceste k splneniu sna, o tom, že ak veľmi niečo chcete, idete si za tým a máte okolo seba správnych ľudí tak sa vám to nakoniec podarí. Film o dcére, ktorá už dlhý čas hľadá svojho otca a o hľadaní si cesty k sebe. Film pôsobí troška nudne, zišla by sa kratšia stopáž. ()