Whitney Houston: The Greatest Hits

Track list  01. You Give Good Love
02. Saving All My Love for You
03. How Will I Know
04. Greatest Love of All
05. I Wanna Dance With Somebody (Who Loves Me)
06. Didn't We Almost Have it All (live)
07. So Emotional
08. Where Do Broken Hearts Go
09. I'm Your Baby Tonight
10. All the Man that I Need
11. The Star Spangled Banner (live at Super Bowl XXV 1991–01-27)
12. I Will Always Love You
13. I'm Every Woman
14. I Have Nothing
15. Run To You
16. Queen of the Night
17. Step By Step
18. Heartbreak Hotel (feat. Faith Evans & Kelly Price)
19. My Love is Your Love
20. It's Not Right But It's Okay
21. I Learned from the Best

Bonusy:   22. Home (Whitney's premiere performance "The Merv Griffin Show“ 1985–04-29)
23. Love for Life (a concert for a New South Africa 1994–11-12)
24. One Moment in Time (live from the 1989 Grammy Awards)
25. My Love is Your Love (the making of the video)
26. My Love is Your Love (live from Mannheim, Germany 1999)
27. Why Does it Hurt So Bad (live from 1996 MTV Movie Awards)
28. It's Not Right But It's Okay (from MTV All Access 1999-07-09)
29. Impossible (from Disney´s Rogers & Hammerstein´s Cinderella)

Další:  rozhovor s Whitney
rozhovor se zakladatelem a prezidentem Arista Records (Clive Davis)
Behind-the-scenes footage from the Greatest Hits photo shoot (David LaChapelle)
Lyrics (TroiMae)

honajz

Protože je tahle recenze zcela logicky určena pro fanoušky Whitny Houston, zdržím se osobních komentářů k hudební produkci, kterou obsahuje DVD největších hitů zpěvačky. Že jsou to největší hity je asi určitě pravda, protože jsem jich spoustu znal i já a pár se mi jich i líbilo (navzdory tomu, že tenhle středoproudý soul dost těžko snáším). Najdete zde letitou písničku How Will I Know a samozřejmě nechybí ani I Will Always Love You spolu s dalšími skladbami z filmu Osobní strážce. Dohromady je na disku celkem 23 výše vypsaných videoklipů, a kdyby byla Whitney moje oblíbenkyně, patrně by mi to stačilo. Fajn je také to, že si pro poslech hudby ani nemusíte zapínat televizi.   Obraz a zvuk: U hudebního DVD bych chápal, že si tvůrci dají hodně záležet na zvuku - a nakonec i na obrazu. No, kvalita je ale celkem pochopitelně dost nevyrovnaná - závisí na stáří konkrétního klipu. Starší materiál zní plechově a vypadá jako na videu, ten novější už působí podstatně lépe. I tak je ale zvuk často nepřesvědčivý a málo dynamický. Opravdu dobrých je tak posledních pět skladeb. Celkově bych čekal daleko víc.   Výbava: Je na solidní úrovni a většinu kupujících by měla uspokojit. Proucenti nám nabídli hned dvě interview - jedno s Whitney osobně (13 min.) a jedno s šéfem Arista Records, a zároveň jejím objevitelem a obdivovatelem, Clivem Davisem (3 min.). Vedle toho si můžete pustit 25minutový pohled do zákulisí focení obalu alba Greatest Hits. Zajímavé pro vás mohou být též záznamy z různých, vesměs živých vystoupení. Těch je celkem osm, a patří mezi ně třeba benefiční koncert HBO, předávání cen Grammy, koncert v Německu, výstup ve filmu Popelka a hlavně zpěvaččino první televizní vystoupení z roku 85.    Pod jednou z položek menu se rovněž ukrývá tzv. weblink. Strčíte disk do počítače s přístupem k Internetu, a pomocí vašeho dévédéčka se připojíte na klubový server, kde lze o Whitney získat další informace. V čem je to výhodnější než použít obyčejný browser jsem nepochopil, nejspíš v ničem...    A jen tak na okraj: pro někoho může být zajímavé, že DVD hraje v libovolném regionu.   Skryté funkce: Žádné, o nichž bych věděl.   Klipy 3/5 - Hodnocení je vysoce subjektivní, tak si podle chuti klidně doplňte vlastní<p> DVD 4/5 - Vyššímu skóre by pomohla fotogalerie, ale jinak OK ()

Paity

Všechny skutečně obří hity Whitney Houston, která na sklonku své kariéry žila opravdu na hraně a také na to doplatila, užívejme si její hudbu. ()

ulvas

Tak především není totožné s později vydaným Ultimate collection,obsahuje více písní z kariéry téhle fenomenální zpěvačky takže pokud možno volit právě tohle než později vydané Ultimate Collection ()