Ukradnutý diamant

• Česko Ukradený diamant (viac)

Zkušený lupič John Dortmunder je právě propuštěn z vězení. Už před věznicí na něj čeká jeho švagr Kelp s nabídkou báječného kšeftu: na zakázku jednoho afrického státu mají z brooklynského muzea ukrást vzácný saharský diamant, který má pro Afričany velkou kultovní cenu. John a Kelp se spojí s dalšími dvěma kumpány Murchem a Greenbergem a připraví si pečlivý plán. Při akci je Greenberg chycen, těsně před tím však stačí diamant spolknout. Zbytek bandy tedy připravuje nový plán na osvobození Greenberga z věznice. To se jim podaří, Greenberg však u sebe diamant už nemá, těsně před převozem do věznice jej ukryl na policejní stanici. Za pomoci vrtulníku a výbušnin je tedy připravena třetí akce, přepadení policejní stanice. Ale diamant už v cele není! O jeho úkrytu se dozvěděl Greenbergův otec a uložil jej v bance. Nezbývá tedy, než naplánovat vyloupení banky (oficiálny text distribútora)

troufalka

S literární předlohou se nedá srovnat, protože Jak neuloupit smaragd je to nejlepší, co Donald E. Westlake napsal. Robert Redford ani vzdáleně nekoresponduje s hlavní postavou, ale dodává svůj šarm a vnitřní eleganci. Právě díky němu je film pěknou podívanou. Ale doporučuji najít si chvilku času a přečíst si knihu. ()

YURAyura

4/10 Afganistan bananistan? Jo tak z tohoto je to! Misty to bylo pekne ale vetsinu casu naivni jak predstava socanu o rizeni naseho statu - prepad policejni stanice je opravdu ftipna a silne poplatna predchozi kvetinove generaci. Mit to jiny konec tak bych byl ochoten jit i vys, prestoze se to cele strasne vlece. ()

necisty

Podobná sranda jako Dannyho parťáci. Vtip je v tom, že tohle bylo dávno první a proto jsem nechtěl nijak soudit, že tomu chybí nějaké podstatné prvky Parťáků, ale bohužel se zde zasmějeme opravdu mnohem méně a i když občas padne originální a neokoukaný vtip, tak je ho velmi málo. Nápad to byl tehdy skvělý a kazí to pouze výše zmiňovaný nedostatek vtipu a hlavně mě to chvilkami nudilo. Kdybych měl vzpomínat kde, tak zaručeně při letu vrtulníkem, ten byl zbytečně zdlouhavý. ... To na tebe povím mamince, táto. ()

Radiq

Mám rád heist filmy, ale co je moc, to je moc. Loupež loupež, až si nudou nohy loupeš (stejně jak ten spoluvězeň v jedné scéně). Navíc to bylo všechno nějak moc jednoduchy a všechno jim moc vycházelo. A to poslední, s Afghanistánem Banánistánem, to bylo trochu moc ujety. A naučit se litat s vrtulnikem na poprvé, to je už skoro jak v Matrixu... Na svou dobu celkem zajimavy, dnes už spíš nic moc... ()

PTuranyi

Dobre natočený príbeh krádeže jedného diamantu, z ktorého sa vlastne vyvinie príjemná komédia. Začiatok sa tvári veľmi seriózne, ale už keď príde do väzenia vyzdvihnúť hlavného hrdinu švagor v ukradnutom aute, ktoré ešte nevie ani poriadne riadiť, mohlo mi docvaknúť, že až tak vážne tento príbeh brať netreba. Produkcia je kvalitná a atmosféra obstojná. Všetci herci nie sú Robert Redford, ale svoje úlohy hrajú dobre. Smola je, že ani jeden z nich nie je komik takže hoci scenár vytvorí bizarnú scénu obsahujúcu komický zvrat, výsledok vyznie vážne až suchopárne. 70% ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Donald E. Westlake. (Terva)
  • V pasáži kdy ústřední čtveřice prolétá helikoptérou New Yorkem je vidět finišující stavební práce na jižní budově dnes již neexistujícího WTC (World Trade Center) známého jako "dvojčata". (rawboy)