Ku Klux Klan: A Secret History, The

(TV film)
všetky plagáty

Dokumentární film nás zavede do světa Ku Klux Klanu. Původně americké nacionalistické organizace. Ukazuje dobu více než stoletého počínání, kdy Klan čítal přes milión členů. Zachycuje také vedení jednoho z největších vůdců Ku Klux Klanu, Williama Josepha Simmonse až po Davida Duka a téměř současné aktivity. Film je navíc obohacen vzácnými, pro mnohé znepokojujícími záběry. Stejně tak i rozsáhlými rozhovory nynějších i dřívějších členů Ku Klux Klanu a reportéry, zabývající se činnostmi Klanu. (AllShallFall)

*CARNIFEX*

O vypatlancoch v pyžamách na gebuliach, ktorí majú dodnes oddaných "fanúšikov" či už v politike, alebo v právnom aparáte, preto o korupciu nebola žiadna núdza. V minulosti boli jej členom takmer štyri milióny ľudí, dnes odhadom okolo 8 000. ()

AllShallFall

Velmi pěkný dokument o, dle mého názoru, největší organizaci na světě. Ku-Klux Klan v jisté době čítal více než milion členů. Což je opravdu monstrózní číslo. A nemluvě o tom jak dlouhé je jeho fungování a jak velký je odkaz, kteří se předávali členové z generace na generaci. Dokument nemá za účel propagovat nenávist. Je v jistém slova smyslu nezaujatý. To se mi velmi líbilo. Obsahuje velmi cenné záběry. Moc moc pěkné. 100%. ()

SOLOM.

Rozhodně jde o zajímavý dokument o historii Ku Klux Klanu, jejich vzniku, ideologii ale bohužel i vraždách, násilí a až fanatické nenávisti…Na druhou stranu je vidět, že v některých věcech s nimi lidé souhlasí i dnes a navíc někteří jejich vůdci předpověděli to co se děje teď. Stačí se podívat, jak dnes mnozí podlézají černochům, míšencům a nejrůznějším úchylkám. Ale vrací se jim to i s úroku. Nejdřív je používali jako otroky, pak jim dali svobodu a pak se jim nelíbilo, že by měli mít stejná práva – no a dnes už mají pomalu větší práva než běloši…To ovšem v žádném případě neospravedlňuje všechny ty vraždy. Tvůrci nám nabídnou i řadu dobových záběrů, fotografií, rozhovorů a samozřejmě hromadu zajímavých informací a špíny, což samozřejmě velmi oceňuji. Určitě tento dokument stojí za pozornost! ()

ybuko

Dalsi kvalitni faktograficka produkce History channelu - strucne dejiny Ku Klux Klanu od devatenacteho stoleti po eru Davida Dukea a soucasnost. ()

Maynard.

Během 90 minut do tebe nahrnou takovejch informací, že ti jde z toho hlava kolem. V podstatě sem celou dobu byl rád, že sem stíhal přečíst titulky, takže kdybych si rači přečetl knížku, udělal bych líp. Což se ale nikdy nestane :o). Dokument ukazuje vzestup a pád KKK, který významně ovlivňoval (a určitě i dnes ovlivňuje) životy amíků. Čuměl sem, že svýho času měl několik miliónů členů a to nejen na jihu USA. Ten rasizmus, ten se hodně podepsal na dějinách emeriky. Nic příjemnýho. V těch jižanech to je tak strašně zakořeněný, že se jich to jen tak nepustí. Každopádně mě tenhle dokument až tak moc nenadchnul, moje okecávání nesplnil :o) ()

WinstonS

Povedený dokument mapující vývoj Ku Klux Klanu ve Spojených státech. Za pozornost stojí řada zajímavých dobových fotografií a filmových záběrů, stejně jako vysvětlení personálního propojení lokální politické reprezentace s vrchními představiteli KKK. Zlatým hřebem dokumentu je rozhovor se současnými členy KKK. Vřele doporučuji ke shlédnutí, textu lze bez problémů porozumět i bez českých titulků. ()

LucinkaSKS

Výborný dokument o rasové nenávisti v USA. O historii KKK, jeho nadvládě, po dobu několika desetiletí, schopnosti manipulace a korupci. Především oceňuji celkové zpracování a rozhovor s nynějšími členy klanu. ()

Krastom

Zajímavý dokumentární pořad o Ku Klux Klanu, ale dále se těmito rasisty ve svém životě nechci zabývat. Nelíbí se mi filozofie o nadřazenosti bílé rasy. ()