Montreal. Student Thierry chce oslavit narozeniny se svým spolubydlícím, Haiťanem Henrim, a s dvojicí prodejných dívek, náhodně potkaných v baru. Henriho však jeho partnerka brutálně napadne a uteče. Kamarádi usoudí, že šlo o rasově motivovaný útok. Pravda je však mnohem děsivější: Thierry potkává tajemnou rusovlásku, studentku hudby Claire, a v její sestře poznává neznámou útočnici. Zatímco podezřívavější Henri na videu sjíždí filmy Davida Cronenberga a na internetu studuje stránky o upírech, Thierry odmítá uvěřit, že by s rodinou jeho lásky s bělounkou kůží bylo něco v nepořádku. Příběh inspirovaný románem Joëla Champetiera, který se podílel rovněž na scénáři, rafinovaně přehazuje výhybku banální story typu chlapec potkává dívku do spletitě temného kolejiště mysteriózního thrilleru, mixnutého sociální alegorií a gotickým hororem. Film získal Cenu města Toronto za nejlepší debut na MFF v Torontu a Cenu Clauda Jutry za nejlepší debut v rámci Cen Genie. (MFF Karlovy Vary) (oficiálny text distribútora)

ricci.s

Celkom zaujímavé, ale s hororom to nemá nič spoločné. Čakal som upírinu, ale hlavná hrdinka napokon ani skutočnou upírkou nebola, pretože ona a jej rodina trpeli genetickou poruchou, kvôli ktorej potrebovali krv k životu (takže nečakajte ani svätenú vodu, ani rakvy, ani kríže, a ani opekanie upírov na slniečku). V skutočnosti sa jedná o romantickú drámu s rasovým podtextom. Mladík neznáša červenovlásky (napriek tomu sa do jednej zaľúbi), a červenovláska sa zase necíti dobre v spoločnosti negrov, hotová komédia. Pozerať sa to dalo, ale nie je to práve typ filmov, ktoré vyhľadávam, pretože aj ja potrebujem krv k životu, a tu takmer žiadna nebola. Ale nápad to bol určite originálny a herecké výkony slušné. ()