Finská romantická komedie parodující žánr „mýdlové opery“ rozvíjí milostný trojúhelník, v němž se ocitly tři hlavní postavy vyprávění. Ilona (Pamela Tolaová) se shodou okolností ocitne ve scenáristickém týmu a když se setká s hlavní hereckou hvězdou pořadu Kallem (Mikko Leppilampi), který hraje hlavní postavu Antera, zamiluje se do něho. Jenže to má háček - na pohledného herce žárlí produkční Raakel (Outi Mäenpää) a dělá vše pro to, aby se Iloniny plány neuskutečnily. Boj o Kalleho srdce se vede všemi prostředky před i za kamerou, až herec přestává vnímat hranici mezi postavou, kterou ztělesňuje, a sebou samým. Pořad má obrovský divácký úspěch a blíží se poslední epizoda, v níž všichni tři aktéři milostného dramatu chtějí sehrát klíčovou roli. Režii má Janne Kuusi. (oficiálny text distribútora)

freddy

Průměrná komedie z Finska. Horečně uvažuji, jak započít komentář k tomuto filmu, ale nějak mne nic moc nenapadá. Snad jen že tohle je komedie z prostředí natáčení jedné fiktivní telenovely a popisuje nejen zrod takového seriálu, ale zajímá se především o vztahy jednotlivých zúčastněných, ať už to jsou scénáristé nebo herci. Nápad je to zajímavý, ale přece jen tahle komedie není natolik dobrá, abych ji mohl zodpovědně označit za nadprůměrnou. Jistě, pár dobrých vtípků by se tu našlo, ale bohužel mne ten film z komediálního pohledu příliš nezaujal. Myslím si, že Finové a vůbec seveřané obecně umí natočit i mnohem lepší filmy, než je právě tento. Nebo je také možné, že jsem na tuto komedii možná jen trochu přísnější, protože už automaticky očekávám od filmů ze severní Evropy vysokou kvalitu a hodnotím je pak o to kritičtěji. Ale faktem zůstává, že tahle komedie má očekávání nesplnila. Resp. se možná i dá říci, že jen za mými očekáváními velmi malinko zaostala. Prostě tu není nic navíc, co by mne donutilo říci si, že to byl dobrý, kvalitní a nezapomenutelný film. Takže mám-li to říci ve zkratce, tak tohle je standart, který nikterak nevybočuje z průměru. A tak tedy tomuto filmu uděluji tři hvězdičky. ()